Gazi’de ‘Acele Kamulaştırma’ya karşı açılan davaya rağmen hafriyat çalışması başladı

Kuzey Marmara Otoyolu projesi kapsamında Sultangazi’deki Zübeyde Hanım Mahallesi’nde “acele kamulaştırma” kararı çıkarılan 60’a yakın hanenin yer aldığı parselde iş makineleri hafriyat ve sondajlara başladı.

Gazi’de ‘Acele Kamulaştırma’ya karşı açılan davaya rağmen hafriyat çalışması başladı

Kuzey Marmara Otoyolu projesindeki 3. Köprü-Kınalı bağlantı yolu için “acele kamulaştırma” kararı çıkartılan Sultangazi ilçesinin Zübeyde Hanım Mahallesi’nde yaklaşık 60 gecekonduda oturan halk Bakanlar Kurulu’nun bu kararına karşı Danıştay’da dava açmıştı. Bu dava sonuçlanmadan söz konusu parsel içerisinde Kalyon İnşaat’a ait iş makineleri hafriyat ve sondaj çalışmalarına başladı. Bu çalışmaların tünel girişi inşaatı olduğuna ilişkin bilgilere ulaşıldı.

Şu ana kadar bölgede boşaltılan veya yıkılan herhangi bir gecekondu bulunmuyor. Ancak bölge halkının projenin ayrıntıları hakkında çeşitli mercilere yapılan bilgi edinme başvuruları sonuçsuz kaldı. Bu da belirsiz bir durum yaratarak halkın yaşamını sürdürmesinde zorluklar yaratıyor.

Sultangazi Kent Savunması: Barınma hakkımız engellenemez

Gazi Mahallesi bölgesinde Zübeyde Hanım Mahallesi’ndeki “acele kamulaştırma”ya karşı mücadele yürüten Sultangazi Kent Savunması, konuyla ilgili yaptığı açıklamayla bölgede başlayan hafriyat ve sondaj çalışmasıyla ilgili bilgiler verdi ve “Bizler mahallemize, evimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” vurgusu yaptı.

Sultangazi Kent Savunması, tünel açmak için evlerin yakınında dinamit patlatılacağını ileri sürerek, Kuzey Marmara Otoyolu Bağlantı Yolu için açılacak olan tünel dışında başka projelerin de olduğu bilgisine ulaştıklarını açıkladı.

Açıklamanın sonunda “Barınma Hakkımız Engellenemez” denildi.

Gazi’de ‘Acele Kamulaştırma’ya karşı açılan davaya rağmen hafriyat çalışması başladı

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler