Fatih Altaylı: Topbaş’la ipler darbe girişimi gecesi koptu, istifa gecikti ama asla affedilmedi

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın görevinden istifa etmesinin sebebinin, 15 Temmuz gecesi ABD’de olması ve uçağa binip Türkiye’ye gelmemesi olduğunu, Topbaş ile iplerin o gece koptuğunu öne sürdü.

Fatih Altaylı: Topbaş’la ipler darbe girişimi gecesi koptu, istifa gecikti ama asla affedilmedi

Topbaş’ın istifa sebebi olarak Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank’ın 15 Temmuz gecesi yaşamını yitiren ağabeyi Prof. İlhan Varank’ın cenazesinde Erdoğan tarafından üstünün çizilmesi olduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını öne süren Altaylı, 15 Temmuz gecesi Topbaş’ın üzerinin çizildiğini iddia etti.

Sonrasında Topbaş’ın görevden alınacağı, istifasının istendiğinin o günlerde konuşulmaya başlandığını iddia eden Altaylı, istifanın geciktirildiğini ancak Topbaş’ın affedilmediğini öne sürdü.

Altaylı’nın Habertürk’te yayınlanan 26.09.2017 tarihli ‘Şahane yanıt: iyi kötü bir iş’ başlıklı yazısında ilgili bölüm şöyle:

“O GECE

KADİR Topbaş’ın üzerinin, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank’ın darbe girişimi sırasında şehit olan ağabeyi Prof. İlhan Varank’ın cenazesinde çizildiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o gün Kadir Topbaş’ı gözden çıkardığı iddia edildi dün.

Hayır efendim.

Kadir Topbaş’la ipler darbe girişimi gecesi koptu.

Topbaş’ın darbe girişimi sırasında tüm ailesi ve yakınlarıyla birlikte ABD’de olması, THY’nin özel uçağına binip o gece gelmemesi, parti yönetiminin Kadir Topbaş’la olan güven ilişkisini o gece bitirdi.

Sonrasında Topbaş’ın görevden alınacağı, istifasının istendiği o günlerde konuşulmaya başlandı.

Ama parti zarar görmesin diye araya girenler oldu ve istifa gecikti ama Kadir Topbaş asla affedilmedi.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler