Facebook'tan çifte standart: Bağdat'ta 250 kişi öldü, Facebook'a hiçbir eklenti gelmedi

Paris saldırısında "Paris'e desteğini göster" diyerek profil fotolarını Fransa bayrağına boyama uygulaması geliştiren Facebook, Orlando Katliamı'nda "We Are Orlando" yazılı profil fotoğrafları tasarlamıştı. Ancak aynı özveri Bağdat için gösterilmedi

Facebook'tan çifte standart: Bağdat'ta 250 kişi öldü, Facebook'a hiçbir eklenti gelmedi

Bir Ortadoğu ülkesi olan Irak'ın başkenti, medeniyetler beşiği Bağdat'ta yapılan kanlı saldırı, son bir yılda gerçekleşen bombalı saldırılarda verilmiş en büyük kayıp niteliği taşıyor. Ölen insan sayısı 250'yi aştı. Toplumda infial yaratmasına rağmen tüm bu olaylarda sosyal medya mecraları çifte standart uygulayabiliyor. Fransa'nın başkenti Paris'teki IŞİD saldırısında ölenlerin ardından Facebook "Paris'e desteğini göster" uygulaması geliştirerek insanların profil fotoğraflarını Fransa bayrağı yapabilmesini sağladı. Orlando Katliamı'nda ise profil fotosunun altına LGBTİ bayrağı ile "We are Orlando" yazılı bir eklenti yükleyen uygulama geliştiren Facebook, Bağdat için bu tip bir uygulama yapmadı. Halbuki Bağdat'taki katliamın boyutları, son bir yılda dünyada gerçekleşen katliamları da aşan boyutta oldu. Bağdat'ın bir ortadoğu ülkesi olması, katliamların 'normal' karşılanmasını mı gerektiriyor?

 

 

Bağdat için facebook güvendeyim butonu olacak mı?Eyfel Kulesi vb renklendirilecek mi?Yoksa oraya "demokrasi" götürdüğünüz için gerek yok mu?

— ilker kahlo (@ilkerdediki) 3 Temmuz 2016

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler