Eski Cemaat gazetesi yazarı Milli Savunma Üniversitesi rektörü oldu

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılan askeri okulların yerine açılan Milli Savunma Üniversite’sine, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından eski cemaat gazetesi yazarı Erhan Afyoncu rektör olarak atandı.

Eski Cemaat gazetesi yazarı Milli Savunma Üniversitesi rektörü oldu

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, yeni kurulan Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 130'uncu ve 669 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 5'inci maddeleri uyarınca, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın önerdiği ve Başbakan Binali Yıldırım'ın uygun gördüğü adaylar arasından Prof. Dr. Afyoncu'yu atadı.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilgiler Eğitimi Bölümü Tarih Öğretmenliği Anabilim Dalından 1988 yılında mezun olan Afyoncu, 2010 yılında Marmara Üniversitesi­ Fen ­Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü başkan yardımcısı oldu. 2016 yılı itibariyle Marmara Üniverstesi Fen Edebiyat Fakültesi dekanı olarak görev yapmaktaydı.

Erhan Afyoncu, 2008 – 2014 yılları arasında da cemaate ait Bugün gazetesinde Çarşamba ve Pazar günleri köşe yazıları yazdı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler