Erdoğan'ın darbe girişiminde yaptığı ilk konuşma 4 ay sonra yayınlandı

VİDEO- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi yaptığı ilk konuşma, 4 ay sonra yayınlandı.

Erdoğan'ın darbe girişiminde yaptığı ilk konuşma 4 ay sonra yayınlandı

Marmaris’te yayınlanan yerel Gündem gazetesinin sahibi Temel Irmak tarafından çekilen videonun, darbe girişimi gecesi Facebook üzerinden yayınlandığı belirtildi.

Video dün Medyascope'tan yayınlandı.

Ancak bu video o gece hiçbir kanal tarafından yayınlanmadı. CNN Türk'te Face Time adlı uygulama üzerinden yapılan programa kadar Erdoğan'ın açıklamaları kimseye ulaşmadı. 

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür’ün bugün kaleme aldığı “O gece Erdoğan’ın ilk konuşmasına ne oldu?” başlıklı yazısı, 15 Temmuz darbe girişiminde karanlıkta kalan önemli bir noktaya parmak basıyor. Övür yazısında, Marmaris’te tatil yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CNN Türk’te Hande Fırat’a konuşmadan yarım saat kadar önce 00:05’de Marmaris’te yerel gazetecilere konuştuğu, ancak bunun ana akım medyada yayınlanmadığını vurguluyor. Erdoğan’ın konuşması anında yerel Gündem gazetesi sahibi Temel Irmak tarafından Facebook’ta canlı yayınlandığını belirten Övür, “Ama ne hikmetse bu yayını ne ajanslar ne de televizyonlar görüyor” diye sorguluyor. Sabah gazetesi yazarı, yazısını şu cümleyle bitiriyor: “Çok açık, medya toptan o ilk konuşmayı görmedi. Arkasında büyük tezgâhlar, korkulardan kaynaklanan beklentiler aramayalım ama bu durumun da peşini bırakmayalım, neden acaba?”

 

Facebook Mobil'den girerek videoyu açamayan ziyaretçilerimiz, sağ üst kısımdaki 'Paylaş' sekmesine tıklayarak, oradan da 'Tarayıcıda Aç' butonuna tıklayarak videoyu görüntüleyebilirler.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler