Erdoğan'dan, Çavuşoğlu'nun iniş iznini iptal eden Hollanda'ya: Nazi kalıntıları

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Hollanda'nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş iznini iptal etmesi hakkında "Bunlara yönelik şüphesiz ki 16 Nisan'dan sonra uygulamalarımızı başlatacağız. Bundan sonra senin uçakların bakalım nasıl Türkiye'ye gelecek?"

Erdoğan'dan, Çavuşoğlu'nun iniş iznini iptal eden Hollanda'ya: Nazi kalıntıları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda'nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş iznini iptal etmesi üzerine İstanbul Bağcılar'da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Düşünün Türkiye'nin Dışişleri Bakanı vatandaşlarıyla buluşmak için Hollanda'ya gidecek, Hollanda uçuşa yasak notası çekiyor. Hollanda, bir sıçrarsın iki sıçrarsın, ama oradaki benim vatandaşlarım sizin tezgahınızı bozacak orada. 16 Nisan'dan sonra bizler uygulamalarımızı başlatacağız. Bundan sonra senin uçakların bakalım Türkiye'ye nasıl gelecek? Biz sabırlıyız. Sabreden kimse zafere ulaşır. Bundan sonra senin uçakların bakalım nasıl Türkiye'ye gelecek? Tabii ben burada diplomasiyi konuşuyorum. Bunlar Nazi kalıntısı, bunlar faşist. Bunu böyle biliniz.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler