Erdoğan: Gezicilerin arkasında emperyalistler vardı, biz çevreciyiz

Hükümetin çevreci olduğunu ileri süren Erdoğan, "Geziciler çıktı meydana, dolaştılar. Zannettiler ki Türkiye’yi bitiririz. Arkalarında emperyalist güçler vardı. 11 tane, 12 tane ağaç bir yerden sökülüp bir başka yere taşınıyor diye kıyamet koparıyorlardı. 2,5 milyon ağaç diktik ağaç. Fidanları konuşmuyorum. Niye, biz çevreciyiz" dedi.

Erdoğan: Gezicilerin arkasında emperyalistler vardı, biz çevreciyiz

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Beşikdüzü'nde konuştu. Hükümetin çevreci olduğunu ileri süren Erdoğan, "Geziciler çıktı meydana, dolaştılar. Zannettiler ki Türkiye’yi bitiririz. Arkalarında emperyalist güçler vardı. 11 tane, 12 tane ağaç bir yerden sökülüp bir başka yere taşınıyor diye kıyamet koparıyorlardı. 2,5 milyon ağaç diktik ağaç. Fidanları konuşmuyorum. Niye, biz çevreciyiz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Artık dünya Türkiye’yi konuşuyor. Artık Türkiye dünyada bir idol olmuş durumda. 3.400’den 11.300’e milli gelirin ulaştığı Türkiye var. Battı, bitti diyorlardı. Türkiye’yi öyle aldık, şimdi bu noktaya getirdik. Geziciler çıktı meydana, dolaştılar. Zannettiler ki Türkiye’yi bitiririz. Arkalarında emperyalist güçler vardı. 11 tane, 12 tane ağaç bir yerden sökülüp bir başka yere taşınıyor diye kıyamet koparıyorlardı. 2,5 milyon ağaç diktik ağaç. Fidanları konuşmuyorum. Niye, biz çevreciyiz.

2,5 milyar da fidan diktik. Biz böyle bir iktidarız. Şu anda Anadolu’nun yollarında gördüğünüz fidanlar var ya. Onlar hep bizim. Niye, ya bu millete aşığız be.

Eskiden doktor beş ilaç yazıyordu. ikisi var üçü yoktu. Türkiye'de adalet yokmuş. Yazıklar olsun. Sen Ankara'dan İstanbul'a yürürken o kadar vatandaşa zulmettin. Senin güvenliğini kim aldı. Bu hükümet sana o imkanı verdi. Adalet sorumluluk ister. Öyle kalkıp PKK, DEAŞ'ı, FETÖ'yü korumak için sözde adalet yürüyüşü yapıyorsan yazıklar olsun.

Almanya'ya tepki

Biz Almanlara bir şey yapmadık ama Almanlar son dönemde istikameti kaybettiler.
Bakmayın Almanlar böyle sallayıp duruyor. Onlar da yanlış yaptıklarını anlayacaklar. Seçim var diye Türkiye'ye vuruyorlar. Nereye vurursanız vurun biz düm düz gidiyoruz.

(CUMHURİYET)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler