Erdoğan G20 kapsamında düzenlenen konsere ve yemeğe katılmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 toplantısında devlet başkanları ve eşleri için verilen konsere ve yemeğe katılmadı. Erdoğan, aile fotoğrafında da yer almadı.

Erdoğan G20 kapsamında düzenlenen konsere ve yemeğe katılmadı

Almanya’nın Hamburg kentindeki G20 toplantısı devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün gece çekilen aile fotoğrafında yer almaması dikkat çekti.

Alman basını, Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın heyetler için dün akşam Beethoven’ın 9. Senfonisi’nin icra edildiği konsere katılmadığını, ön sıralarda iki koltuğun boş kaldığını yazdı.

g20 aile

Erdoğan, konser öncesi çekilen aile fotoğrafında da, sonrasında yemekte de yoktu…

Alman basını bu durumun nedeninin bilinmediğini yazarken, CNN Türk’ün Almanya temsilcisi Erhan Merttürk şu bilgiyi paylaştı: Erdoğan konsere katılmak yerine otele giderek kurmaylarıyla toplantı yapmayı tercih etti.

Erdoğan ve heyetiyle birlikte zirvede bulunan CNN Türk Ankara Temsilcisi Hakan Çelik ise Erdoğan’ın neden konsere katılmadığına ilişkin soruya, “Sanıyorum bir başka programı vardı” yanıtını verdi. Çelik, resmi açıklamanın ne olduğunu bilmediğini vurgulamakla beraber, Erdoğan’ın bu sırada Almanya’daki Türk toplumu temsilcileriyle görüşmüş olabileceğini söyledi. Çelik, bunun sadece bir ‘tahmin’ olduğunun da altını çizdi.

g20 yemek

Etiketler: Erdoğan, g20

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler