Erdoğan BM'de yine boş sıralara konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Suriye ve Irak'la ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşurken salon yine, geçen senelerde olduğu gibi boştu.

Erdoğan BM'de yine boş sıralara konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 72’nci Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na (BMGK) katılarak buradaki uluslararası temsilcilere hitap etti.

Sözlerine küresel barış ve istikrarın bir önceki yıl yapılan BMGK toplantısı dönemine kıyasla daha da geriye gittiğini söyleyerek başlayan Erdoğan, “Terörün ve savaşın çirkin yüzünü dünyanın farklı köşelerinde görmeye devam ediyorum. Çatışma ortamlarından beslenen teröristler faaliyetlerini muhtelif bölgelere yayarak sürdürüyor. Yabancı düşmanlığı, kültürel ırkçılık ve İslam karşıtlığı etrafında buluşan radikal akımların şiddet dolu eylemlerini endişeyle takip ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu olumsuz tabloyu tersine çevirmenin en etkili yolunun BM çatısı altında sağlanacak samimi işbirliği olduğunu kaydetti. Ancak Erdoğan BM'deki konuşmasını yine geçen senelerde olduğu gibi boş salona yaptı. Erdoğan'dan önce ABD Başkanı Trump konuşurken koltukların neredeyse tamamı dolu iken Erdoğan'ın konuşması sırasında dinleyicilerin oldukça azaldığı görüldü.

 

 

 

Etiketler: BM, Erdoğan, AKP, bmgk

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler