Erdoğan: Avrupa'daki vatandaşlarım; 3 değil, 5 çocuk yapın!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumuna ilişkin "16 Nisan'ı unutmayın, 15 Temmuz'un bir intikamı olacaktır" dedi.

Erdoğan: Avrupa'daki vatandaşlarım; 3 değil, 5 çocuk yapın!

Erdoğan, Eskişehir’de toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Hollanda ile yaşanan krize değinerek, "Bizim bayan bakanımıza kapılarını kapatanlara, biz de kapılarımızı kapatırız. Benim Dışişleri Bakanı'ma uçuş yasağı getirenlere, kusura bakmasınlar bizim de uçuş yasağımız vardır" dedi. "Buradan Avrupa'daki vatandaşlarıma sesleniyorum" diyen Erdoğan, "Oralara daha sıkı sahip çıkın. Çocuklarınızı daha iyi okullarda okutun. En iyi arabalara binin. En güzel evlerde siz oturun. Üç değil, beş çocuk yapın" çağrısı yaptı. 

Erdoğan konuşmasında “Evet”çi partilerin taraftarlarına “kardeşlerim diye seslenirken, “Hayır” diyeceğini açıklayan partilere yüklendi. “MHP'ye gönül veren kardeşlerim 'Evet' diyorlar. Bak, BBP'ye gönül veren kardeşlerim de 'Evet' diyorlar" diyen Erdoğan, "Fakat CHP'ye, HDP'ye, Saadet Partisi'ne gönül veren kardeşlerime de sesleniyorum. Sizler de bir olun, iri olun, diri olun, hep beraber kardeş olalım" ifadesini kullandı. 

Erdoğan konuşmasının devamında 15 Temmuz'un intikamının 16 Nisan'da yapılacak referandumun olacağını şu sözlerle ifade etti: "Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın / Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın / Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın. Bu millet, F16'ları göğsünü siper ederek durdurdu. Rabbim, sana hamd olsun beni bu millete hizmet etmekle görevlendirdin. Şimdi el ele, omuz omuza bir yere yürüyoruz. Nereye, 16 Nisan'a. 16 Nisan'da 15 Temmuz'un hesabını sormaya var mıyız? 16 Nisan'ı unutmayın, 15 Temmuz'un bir intikamı olacaktır."

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler