Ensar Vakfı’nın kitabını öğrencilere zorla okutup sınav yaptılar

Kayseri'de bir okulda Ensar Vakfı'nın kitabı öğrencilere okutuldu ve sınav yapıldı

Ensar Vakfı’nın kitabını öğrencilere zorla okutup sınav yaptılar

Kayseri’nin Melikgazi İlçesi’nde bulunan İzzet Öksüzkaya Ortaokulu’nda okul yönetimi tarafından “değerler eğitimi” adı altında öğrencilere Ensar Vakfı’na ait Ensar Neşriyat’tan çıkan “Namaz Dirilişe Çağrı” adlı kitap okutuldu.

Etkinlik düzenlendi

İleri’nin haberine göre, zorunlu tutulan kitap okumasının ardından öğrencilere bir de kitapla ilgili sınav yapıldı. Okulun internet sayfasında verilen bilgiye göre, sınavın ardından da kitabın yazarı olan Ahmet Bulut’un konuşmacı olduğu bir etkinlik düzenlendi.

Ensar Vakfı tarafından yayınlanan kitapta ise şu skandal ifadeler yer alıyor:

‘Hayvan gibi yaşamak arzusunda olan kimse böyle bir kıyafeti tercih edebilir’

“Vücudun rengini gösterecek şekilde naylon veya ince bir kumaşı giyip dışarıda gezmek haramdır. Ahlakın bozulmasına vesile olduğu gibi, fitne ve fesada da vesiledir. Namus ve şeref mefhumuna sahip bir kimse, erkek olsun kadın olsun böyle bir elbiseyle gezemez. Ancak insanlıktan istifa edip hayvan gibi yaşamak arzusunda olan kimse böyle bir kıyafeti tercih edebilir.”

‘Namaz kılmayan kişiye ceza müstehaktır’

“Namaza inanmayan kimse Müslüman değildir. Onunla evlenmek caiz olmadığı gibi kestiğini de yemek caiz değildir. Fakat namazın farziyetini inkâr etmez, ancak tembellikten dolayı kılmazsa günahkâr olsa bile Müslüman sayılır. İslam hukukuna göre, suçlu olduğundan cezaya müstahaktır.”

‘Beşikteki çocuklarda namaza kalkmalı’

“Aile içinde namaza önem verilmeli. Tüm aile fertleri namaz konusunda harekete geçirilmeli. En küçüğünden en büyüğüne kadar namaz bilinci oluşturulmalı. Ailenin en küçükleri bile sabah namazına kaldırılmalı, küçük yaşta namaza alışmalı ki daha sonra zor gelmesin. Rahmetli Hocamızdan dinlemiştim Suud’da misafir oldukları bir aile beşikteki çocuklarını sabah namazına kaldırınca valide şaşırır. “Hayırdır beşikteki çocuktan sabah sabah ne istersin’’ deyince, evin hanımı “Çocuk şimdiden bu vakitte kalkmaya alışmalı”. Ağaç yaş iken eğilir diye boşuna söylememiş büyüklerimiz. Bizim bu yaşlarda yanlış merhametimiz, daha sonra telafisi güç hastalıklara sebep oluyor.”

Etiketler: ensar vakfı, Kitap, Kayseri

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler