En az 10 öğrenciye cinsel istismarda bulunan öğretmen 'delil yetersizliği' gerekçesiyle tahliye edildi

Erciş'te en az 10 öğrenciye cinsel istismarla suçlanan Mesut D, öğrenci beyanlarına rağmen 'mevcut delil yetersizliği' gerekçesiyle tahliye edildi.

En az 10 öğrenciye cinsel istismarda bulunan öğretmen 'delil yetersizliği' gerekçesiyle tahliye edildi

Van'ın Erciş ilçesinde 10 öğrenciye cinsel istismarda buluduğu gerekçesiyle Mayıs ayıdan beri tutuklu bulunan öğretmen Mesud D. mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Tahliye kararının gerekçesi olarak öğrenci beyanlarına rağmen “mevcut delil yetersizliği” gösterildi.

Van’ın Erciş ilçesine bağlı bir köy okulunda en az 10 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Mesud D. çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. İstismarın açığa çıkması üzerine okul yönetiminin değişmesini istemiş ve çocuklarını okula göndermeyerek durumu protesto etmişlerdi.

Tahliye edilme gerekçesi “delil yetersizliği”

Evrensel'in haberine göre; 17 Mayıs tarihinde Erciş'e bağlı Keklik Ova Mahallesi'nde bulunan köy okulunda, öğretmen Mesut D.’nin en az 10 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu ihbarı üzerine jandarma okula gelerek Mesut D.'yi gözaltına almıştı. Gözaltı sonrası savcılığın yürüttüğü soruşturmada çok sayıda öğrencinin ifadesine başvurulmuş ve savcılık tarafından Mesut D. tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilmişti. Mahkeme savcının talebi üzerine Mesut D. hakkında tutuklama kararı vermişti.

Suçlamaya ilişkin bugün Erciş’te görülen duruşmada mahkeme Mesut.D.’nin tahliyesine karar verdi. Tahliye kararının gerekçesi olarak öğrenci beyanlarına rağmen “mevcut delil yetersizliği” gösterildi.

Aileler çocuklarını okula göndermedi

Mesut D.'nin gözaltına alınıp tutuklanması üzerine veliler, okul yönetimini istismardan haberdar olmalarına rağmen harekete geçmemekle ve Mesud D. hakkında işlem yapmamakla suçlamış, duruma tepki göstererek okul yönetiminin değişmesini talep etmişlerdi. Talepleri yerine getirilmeyen veliler güvenliklerinden endişe ettikleri çocuklarını okula göndermeyerek durumu protesto etmişlerdi. İstismarı ortaya çıkaran kadın ögretmen ise tehdit edilmişti. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler