Emniyet işkence iddialarını yalanladı, fotoğrafları görmezden geldi

Hakkari, Şemdinli’nin Şapatan Köyü’nde kolluk kuvvetlerinin köy halkına yaptığı işkencelerin ifadelerinin ve görüntülerinin ortaya çıkması üzerine açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığını iddia etti. İnsan bedenleri üzerindeki işkence izlerine ilişkin ise herhangi bir izahatta bulunma gereği duyulmadı

Emniyet işkence iddialarını yalanladı, fotoğrafları görmezden geldi

SiyasiHaber

Emniyet Genel Müdürlüğü bugün yaptığı açıklamayla Hakkari ili, Şemdinli ilçesi, Altınsu Mahallesi’nde (Şapatan Köyü) köy sakinlerine yapılan darp, hakaret ve işkenceyi yalanladı.  16 Nisan Referandumunda ezici bir çoğunlukla Hayır oyu çıkan Şapatan Köyü’nü basan kolluk kuvvetlerinin köylülere yaptığı işkence ve hakaretlerin bilgi ve görüntüleri basına yansımıştı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün açıklamasında, “şüpheli şahısların hukuka uygun olarak gözaltına alınması üzerine, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada gözaltına alınan şüpheli şahısların darp edildikleri iddia edilerek gerçeği yansıtmayan haber ve yorumlar yoğun olarak işlenmiştir” denildi.

İddiaların gerçeği yansıtmadığı ileri sürülen açıklamada, konuyla ilgili yapılan haberlerin, “terör örgütünün … basın yoluyla olumsuz algı oluşturma  çabası”na hizmet ettiği savunuldu.

Açıklamada, “Bununla birlikte iddiaların araştırılması için adli ve idari incelemelere ivedilikle başlanmış bu doğrultuda Emniyet Genel Müdürlüğünden de müfettiş görevlendirilmiştir” ifadesine yer verildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler