Egemen Bağış: İç savaş yaşanmaması için 'evet' demeliyiz!

Eski Bakan ve Milletvekili Egemen Bağış, referandumda "evet" çıkmaması halinde iç savaş yaşanabileceğini iddia etti.

Egemen Bağış: İç savaş yaşanmaması için 'evet' demeliyiz!

AKP'li Egemen Bağış, referandum süreci ile ilgili yaptığı bir röportajda "Türkiye'de bir daha fitne, iç savaş yaşanmaması için ‘evet' demeliyiz" diyerek iç savaş tehdidinde bulundu.

Canlı yayında konuşan Bağış, "Evet dersek Türkiye'de neler değişecek?" sorusuna, "Paketin içerisinde 18 madde var, evet demek için de en az 18 sebep var. Ama bu 18 sebebin dışında, Türkiye'yi güçlendirmek için, istikrara kavuşturmak için, Türkiye'de bir daha fitne, iç savaş yaşanmaması için ‘evet' demeliyiz. Toplumun hassasiyetlerini temsil edebilen ve herhangi bir çete, cemaat, grup veya çıkar çevresi tarafından ele geçirilmesini engellemek için, terörün bitebilmesi için, ekonominin bitebilmesi için ‘evet' demeliyiz" şeklinde konuştu.

Bağış "Gerek 15 Temmuz'da Türkiye'nin yalnız bırakılması gerek referandum sürecinde toplantıların engellenmesine bakacak olursak Türkiye dışlanıyor mu?" sorusuna şu cevabı verdi:

"15 Temmuz'da yaşadıklarımız aslında Türkiye'de bir iç savaş çıkarma çabasıydı. Ama bütün bu yaşadıklarımız ilkokul mezunu şarlatan bir emekli vaizin aklının yetmeyeceği kadar komplike ve kapsamlı projelerdir. Yani bunun arkasında aşağılık bir aklın olduğu, dış güçlerin olduğu apaçık ortadadır. Dış güçler de Türkiye'nin hayrını istememiş, zayıflamasını istemişlerdir. Türkiye'nin büyüdükçe budanan, kurudukça sulanan bir ağaç gibi olmasını istemişlerdir. Ama Ak Parti ise Atatürk'ün hayalini kurduğu tam bağımsızlığı gerçekleştirmek için çalışıyor. Güçlü bir Türkiye, büyüyen bir Türkiye yaratmak için çabalıyor ve bundan rahatsız olunuyor."

(SOL)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler