Ege Üniversitesi'nin ihraç edilen Barış Akademisyenleri kampüse veda etti

679 sayılı KHK ile ihraç edilen Ege Üniversitesi Barış Akademisyenleri eşyalarını toplayarak, kendilerine destek için gelen öğrencilerinin alkışları ve şarkıları eşliğinde üniversiteden ayrıldı.

Ege Üniversitesi'nin ihraç edilen Barış Akademisyenleri kampüse veda etti

Siyasi Haber / İzmir

'Bu Suça Ortak Olmayacağız' bildirisine imza attıkları için haklarında soruşturma başlatılan Felsefe bölümünden; Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nilgün Toker, Prof. Dr. Zerrin Kurtoğlu Şahin, ve Yar. Doç. Ali Serdar Tekin, Sosyoloji'den Yar. Doç. Lülüfer Körükmez Kaya, Psikoloji'den Prof. Dr. Melek Göregenli, İktisadi Idari Bilimler Fakültesinden araştırma görevlisi Cansu Akbaş Demirel, İletişim Fakültesinden Yar. Doç. Hanifi Kurt ve Tıp Fakültesinden Doç. Dr. Hediye Aslı Davas 6 Ocak'ta ihraç edilmişti.

İhraçtan sonra 8 akademisyenin odaları mühürlenmişti.

Felsefe Bölüm Başkanı Nilgün Toker’in ise üniversiteden eşyalarını alıp arkadaşları ve öğrencileriyle vedalaşmasına izin verilmemişti.

Bugün akademisyenlerden Nilgün Toker, Serdar Tekin, Zerrin Kurtoğlu ve Lülüfer Körükmez üniversiteye gelerek eşyalarını toplayabildi.

Öğrenciler akademisyenlerini odalarından araçlarına kadar yürüyerek alkışlar ve şarkılar eşliğinde uğurladı.

Öğrencileriyle vedalaşan akademisyenler "aklımızla yüreğimizle buradayız" mesajı vermeyi ihmal etmedi.

Toker, 2 hafta önce odasına girmesine yönelik engellemeye Twitter'dan tepki gösterirken yapılan bu zulmü hiçbir zaman unutmayacağını söylemişti.

Toker’in Twitter hesabından paylaştığı mesaj şöyle:

Bu sayfada nadiren duygu, düşünce bildiririm. Muhtemelen ilk kez öfkemi duygu olarak paylaşacağım; genellikle kavramlara sığınırım çünkü, şimdi kavramlar yetmiyor…

Bir binada 30 yıldır aynı odada çalıştım, o binadaki herkesle en azından selamım vardır. Şimdi o binaya gidip veda etmek, eşyalarımı almak ve bunu yaparken de yalnız olmamak, arkadaşlarımla olmak istiyorum ama izin vermiyorlar.

Bu zulmü, kötülüğü katmerleme faaliyetine onay veren, bunu yürüten herkesi, bu kötülükten sorumlu ilan ediyorum…

Unutmayacağım, hiç birinizin adını ve neye iştirak ettiğinizi unutmayacağım…

 

(Facebook'tan giren ziyaretçilerimiz videoları izleyememeleri durumunda, sağ üst "Paylaş" butonundan "Tarayıcıda aç" sekmesine tıklayarak videoya erişebilirler)

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler