Dönercide çalışan iki arkadaş, Cizre ve Silopi'deki öğrenciler için kitap kampanyası başlattı

İstanbul'da bir dönercide çalışan iki arkadaş Helin Yalçın ve Esra Kuray, Cizre'ye, Sur'a, Silopi'ye kitap gönderilmesi için çağrıda bulundular: “Oralarda yaşayan arkadaşlarımızın üniversiteye hazırlıkta zorlanmaması için kitap gönderelim.”

Dönercide çalışan iki arkadaş, Cizre ve Silopi'deki öğrenciler için kitap kampanyası başlattı

Liseyi bitiren ve İstanbul’daki bir dönercide çalışmaya başlayan Helin Yalçın ve Esra Kuray, Cizre ve Silopi’de üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere kitap kampanyası başlattı. Bu sene üniversiteye yerleşmek için tercih yapacak olan Yalçın ve Kuray, kendi aralarında oturup düşündükten sonra, Cizre, Sur, Silopi gibi ilçelerde yaşayan gençlerin üniversiteye daha iyi hazırlanabilmesi için bir kitap kampanyası başlatmaya karar verdiklerini dile getirdiler.

Duvar'da yer alan habere göre, Yalçın ve Kuray, üniversiteye hazırlanırken ders çalıştıkları 150 kitabı da öğrencilere gönderecek. İki arkadaşın itirazı aynı zamanda kitapların pahalı olmasına: “Orada bulunan ve yıllarca kitaba ulaşmak için zorluk çeken arkadaşlarımız için kitap topladık. Bizi Çorum’dan arayıp bağış yapmak isteyenler var. Bu çok güzel bir duygu…”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler