Diyarbakır'da polise bombalı saldırı: 4 polis öldü, 2 polis yaralı

Diyarbakır Sur' dan çıkarılan hafriyat ve molozların döküldüğü Dicle Üniversitesi'ndeki alanın yanında bulunan mezarlık duvarının yanına bırakılan patlayıcı polis aracının geçişi sırasında patlatıldı

Diyarbakır'da polise bombalı saldırı: 4 polis öldü, 2 polis yaralı

Diyarbakır Sur' dan çıkarılan hafriyat ve molozların döküldüğü Dicle Üniversitesi'ndeki alanın yanında bulunan mezarlık duvarının dibine bırakılan patlayıcı polis aracının geçişi sırasında patlatıldı. 

Saldırıda 4 polis memuru öldü 2 polis de yaralandı. Hafif yaralıların ise taburcu edildiği bildirildi.

Valilikten açıklama

Valilikten ölü sayısı 4'e yükselmeden önce şu açıklama yapılmıştı:

"İlimiz Dicle Üniversitesi içerisinde bulunan hafriyat döküm alanında görevli çevik kuvvet polisimizi taşıyan zırhlı aracın geçişi esnasında bölgede bulunan Sadi mezarlığı duvarının olduğu bölgeye önceden tuzaklanmış patlayıcı madde infilak ettirilmek suretiyle bombalı saldırı düzenlenmiştir.

"Meydana gelen saldırıda ilk belirlemelere göre 3 polis memurumuz şehit olmuş 2'si ağır olmak üzere 3 polis memurumuz yaralanmıştır.

"Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dileriz. Yaralı polislerimize ise Allah'tan acil şifalar dileriz.

"Menfur terör saldırısının aydınlatılması için çok yönlü olarak inceleme başlatılmıştır. Terörle mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler