Diyanet, üniversitelere el attı: 4 bin öğrenci umreye götürülüyor

Diyanet İşleri Başkanlığı, üniversite öğrencilerine özel umre turu düzenliyor. Başta İlahiyat ve İslami İlimler Fakültelerinde okuyan öğrenciler olmak üzere 4 bin üniversite öğrencisinin götürüleceği tur Şubat ayında düzenlenecek.

Diyanet, üniversitelere el attı: 4 bin öğrenci umreye götürülüyor

Diyanet İşleri Başkanlığı üniversitelere de el attı. Şubat ve Mayıs ayları arasında öğretim üyelerinin rehberliğinde 4 bin üniversite öğrencisi umreye götürülecek. 

6-7 gün sürecek ziyarette, Mekke'de kalış süresi 4-5, Medine'de ise 2 gün olacak. Konaklama 3 kişilik odalarda olacak. Mekke’de otellerden Kabe’ye ulaşım servislerle sağlanacak. Ücretler ise kişi başı 2 bin 250 TL olarak belirlendi. Turlara katılmak isteyenlerin 25 yaşını doldurmamış olmaması ve Türk Hava Yolları miles&smiles üyesi olma şartı aranacak.

"İlk kafile için son müracaat tarihi 10 Şubat"

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Dursun Aygün, üniversite öğrencilerine yönelik projeyi çok önemsediklerini belirterek, “hayırseverlerin de desteği ile binlerce genç kutsal topraklarda olacak” dedi. Aygün, projeyle ilgili olarak şunları söyledi:

"İlk kafile için son müracaat tarihi 10 Şubat. İlk kafile 22 Şubat’ta Sabiha Gökçen Havalimanından hareket edecek. Turlarımız haftada 4 gün 80’er kişi olarak planlandı. Her grubun başında en az 1 sorumlu öğretim görevlisi bulunacak." (İHA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler