DBP’li Kul, Viranşehir ve Bozova Belediye Eşbaşkanları tutuklandı

Kulp Belediye Eşbaşkanı Sadiye Süer Baran, 11 günlük gözaltı süresinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Urfa'da da Viranşehir Belediye Eşbaşkanı Emrullah Cin ile Bozova Belediye eşbaşkanları Zeynel Taş ve Fatma Doğan da tutuklandı.

DBP’li Kul, Viranşehir ve Bozova Belediye Eşbaşkanları tutuklandı

Diyarbakır Valiliği tarafından yetkileri elinden alınan Kulp Belediye Eşbaşkanı Sadiye Sürer, hakkında Kulp Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen gözaltı kararı gerekçesiyle 26 Aralık'ta evine düzenlenen baskınla gözaltına alınmıştı. Kulp İlçe Jandarma Komutanlığı’nda 11 gün bekletilen Süer Baran, jandarmadaki işlemlerinin ardından sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Ardından adliyeye çıkarılan Süer Baran, savcılık tarafından tutuklanma talebiyle Kulp Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edildi. Hâkimlikteki sorgunun ardından Süer Baran, “Örgüt üyesi olma” ve “Örgüt propagandası yapma” iddiaları ile tutuklandı.

Süer Baran'ın, belediyenin Şenyayla’da 2014 yılında düzenlediği 2'inci Geleneksel Şenyayla Doğayla Buluşma ve Kültür Festivali”nde yaptığı konuşma gerekçe gösterilerek tutuklandığı öğrenildi.

Viranşehir ve Bozova belediye eşbaşkanları tutuklandı

İstanbul Beşiktaş'taki saldırının ardından başlatılan gözaltı operasyonları kapsamında Urfa'da gözaltına alınan yaklaşık 250 kişi arasında Viranşehir Belediye Eşbaşkanı Emrullah Cin ile Bozova Belediye Eşbaşkanları Zeynel Taş ve Fatma Doğan da bulunuyordu. Emniyetteki işlemlerinin ardından belediye eşbaşkanları adliyeye çıkarıldı. Savcılık ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Cin, Taş ve Doğan, "Örgüt üyesi olma" iddiasıyla tutuklandı. (DİHABER)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler