Davadan iki gün önce Gülmen ve Özakça’nın avukatlarına operasyon: Gözaltılar var!

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yargılandığı davanın ilk duruşmasına iki gün kala Gülmen ve Özakça’nın avukatlarına operasyon düzenlendi. Halkın Hukuk Bürosu’nun İstanbul ve Ankara büroları basıldı, belgelere el konuldu. 14 avukat hakkında gözaltı kararı olduğu belirtildi.

Davadan iki gün önce Gülmen ve Özakça’nın avukatlarına operasyon: Gözaltılar var!

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile onlarca devrimcinin avukatlığını yapan Halkın Hukuk Bürosu’na, Gülmen-Özakça Davası’na iki gün kala operasyon düzenlendi.

Sabahın erken saatlerinde büronun hem İstanbul hem de Ankara’daki yerlerine baskınlar yapıldı, aramalar başlatıldı. İstanbul bürosundaki avukatlar baskın sırasında Periscope’tan yaşananları canlı yayınla aktardı. Görüntülerde iki avukatın gözaltına alındığı görüldü.

Ankara bürosu karşısından Nuriyeli Semihli pankart

Ankara’daki aramaya, zorunlu olarak, Ankara Barosu Avukat Hakları Merkezi’nden bir avukat eşlik etti.

Ankara’daki büroda aramanın sonlanması sonrası iki avukat, Halkın Hukuk Bürosu’nun karşı dairesinden Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın resimlerinin bulunduğu pankart açtı, büronun önünde Nuriye ve Semih’in davasına çağrı için kuşlama yapıldı.

14 avukat hakkında gözaltı kararı var

Ankara’daki büroda çalışan ve daha geçtiğimiz hafta Adalet Bakanlığı’na dilekçe sunmak üzere giderken polis saldırısıyla gözaltına alınıp serbest bırakılan Av. Engin Gökoğlu, açlık grevindeki Esra Özakça’nın evine giderken polisler tarafından gözaltına alındı.

Toplamda 10’u İstanbul, 4’ü Ankara’dan olmak üzere 14 avukat hakkında yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.

Saatler öncesinden: “Takip ediliyoruz, ne planlıyorsunuz?”

Öte yandan Halkın Hukuk Bürosu’nun Twitter hesabından dün (11 Eylül) akşam saatlerinde avukatların İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olduğu düşünülen kişilerce takip edildiğinin belirtildiği mesajlar paylaşıldı. Büro, “Nuriye ve Semih’in davası öncesi ne planlıyorsunuz?” diye sordu.

Sendika.Org

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler