Cumhuriyetçi McCain: 'Türkiye'nin ABD elçisi görevden alınsın'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumaları olduğu belirtilen kişilerin barışçıl protestoculara saldırması ABD'de tepki çekti. Başkan Trump'ın partisi Cumhuriyetçilerin ağır toplarından John McCain, Türkiye Büyükelçisi'nin görevden alınmasını istedi.

Cumhuriyetçi McCain: 'Türkiye'nin ABD elçisi görevden alınsın'

ABD’nin en önde gelen Cumhuriyetçi senatörlerinden John McCain, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın korumalarının protestoculara saldırması nedeniyle Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın görevden alınması çağrısı yaptı.

McCain bu çağrıyı, MSNBC kanalıyla söyleşisinde dile getirdi. McCain, Büyükelçilerini ABD’den göndermeliyiz. Bu tür bir olay diplomatik bir yanıt verilmeden bırakılmamalı diye konuştu. McCain, yasal adım atılabileceğini de ekledi.

2008’deki başkanlık seçimlerinde Barack Obama’ya karşı Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı olan McCain, partisinin ‘ağır toplarından’ biri sayılıyor.

McCain, Türkiye’nin Washington büyükelçisinin konutunun önünde yaşanan gerilimden sonra daBurası Amerika Birleşik Devletleri. Biz burada bunu yapmayız. Bu tür haydutça davranışların hiçbir bahanesi yok” diye tweet atmıştı.

(Duvar)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler