Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fikirlerinin gücüne güvenmeyenler şiddete ve yalana başvurmaktan çekinmiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Futbol Zirvesi’ndeki konuşmasında, ''Fikirlerinin gücüne güvenmeyenler anayasa değişikliğine karşı şiddete ve yalana başvurmaktan çekinmediler'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fikirlerinin gücüne güvenmeyenler şiddete ve yalana başvurmaktan çekinmiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Futbol Zirvesi’nde konuştu.

Erdoğan’ın buradaki gündeminde de 16 Nisan’da yapılacak yeni anayasa referandumu vardı.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle: 

Hayatımın her aşamasında futbolun bana neler kazandırabildiğini biliyorum. Bu oyundan çok istifade ettim. Özellikle siyasetin temelde futbolla birçok ortak yönü olduğuna inanıyorum. Spor gibi siyasetin özü de rekabettir. Futbol gibi siyaset de aşk ve adanmışlık olmayınca sürdürülebilir bir iş değildir.

Siyatetin kaliteki yükseldikçe sandıkları yıkıcı siyasetle şikeyle elde edeceğini sananlar millet tarafından tasfiye edilmiştir. Fikirlerinin gücüne güvenmeyenler anayasa değişikliğine karşı şiddete ve yalana başvurmaktan çekinmediler. Anayasa değişikliğini maddeleriyle tartışmak yerine akla hayale sığımayan yalanlarla milletin kafasını bulandırıyorlar. 

16 Nisan referandumuna dair yapılan çalışmalarda 'Evet' diyenlere dönük herhangi bir saldırı yaşanmadı. Ayrıca 'Evet' kampanyası devletin bütün imkanlarından faydalanılarak gerçekleştiriliyor. 

Öte yandan 'Hayır' diyenlere salon bile verilmezken, birçok yerde de saldırıya uğruyorlar. Şu ana kadar Türkiye'nin çeşitli yerlerinde 'Hayır' diyenlere dönük 100'ün üzerinde saldırı gerçekleşti. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler