Cuma namazına katılmayan öğrenciler fişleniyor!

Bursa'nın Orhangazi ilçesindeki Zafer Ortaokulu yönetimi, velilere çocuklarının cuma namazına götürülmesi için izin vermeleri yönünde bir belge gönderdi. Veliler, belgede "İstemiyorum" seçeneğinin olmadığına dikkat çekerken bu tip uygulamaların fişleme amacı taşıdığı belirtildi.

Cuma namazına katılmayan öğrenciler fişleniyor!

Orhangazi’de AKP'li Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Zafer Ortaokulu yönetimi, velilere çocuklarının cuma namazına götürülmesi için izin vermeleri yönünde bir belge gönderdi. Tüm velilere gönderilen belgede “Çocuğumu cuma namazına göndermek istemiyorum” diye bir seçeneğin yer almaması dikkat çekti.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, 26 Eylül’de okul idaresinin sınıf öğretmenleri aracılığıyla öğrencilere velilerine ulaştırılmaları için bir “izin belgesi” verildi. Belgede, “Velisi bulunduğum okulunuz ......sınıfı ..... nolu .......’nın her hafta cuma günleri, 13.00-13.45 saatleri arasında öğretmen kontrolünde gitmesine izin veriyorum” yazdığı görüldü.

Okul Yönetimi velilere bağırdı

Normalde velilere ulaştırılan bu tür belgelerde “istiyorum- istemiyorum” diye iki seçenek varken, bu belgede bir seçenek olmaması dikkat çekti. Kendilerine ulaşan belge üzerine birçok velinin tepki göstermek için okula gittiği, okul idaresinin ise “İstemiyorsanız imzalamayın” diyerek velilere bağırdığı öğrenildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler