'Çıtır Çıtır Felsefe' serisinin yazarı Brigitte Labbé TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'nda

Günışığı Kitaplığı'nın Türkçe'ye kazandırdığı “Çıtır Çıtır Felsefe” serisinin yazarı Brigitte Labbé, 18 Kasım ve 19 Kasım tarihlerinde Tüyap Kitap Fuarı'nda çocuklarla buluşuyor.

'Çıtır Çıtır Felsefe' serisinin yazarı Brigitte Labbé TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'nda

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda okurları ve  yazarları, yeni kitapları ve etkinlikleriyle karşılıyor. 12 - 20 Kasım tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek fuarda birçok yazar imza günü ve söyleşi gerçekleştiriyor. 

Fuarın bu yılki teması olan “Felsefe ve İnsan” bağlamında, tüm dünyada her yaştan milyonlarca okurun beğenisini kazanan ''Çıtır Çıtır Felsefe'' dizisinin yaratıcısı Fransız yazar Brigitte Labbé, hem büyükler hem de küçüklerle söyleşeceği iki ayrı etkinlikle kitap fuarında olacak. Günışığı Kitaplığı'nın düzenlediği etkinliğin birincisi 18 Kasım Cuma günü 11.00 - 12.30 saatleri arasında Marmara Salonu'nda gerçekleşecek. İkincisi ise 19 Kasım Cumartesi günü saat 14.00 - 15.30 saatleri arasında Karadeniz Salonu'nda gerçekleşecek. 

Brigitte Labbé

Brigitte Labbé uzun süre iletişim sektöründe görev aldıktan sonra Paris Sorbonne Üniversitesi’nde felsefe eğitimi gördü. Çalışmalarını, karışık felsefi kavramları çocuklara aktarabilmek üzerine yoğunlaştırdı. Çok dogmatik bulduğu felsefe alanına duyduğu tepkiyle kaleme aldığı Çıtır Çıtır Felsefe dizisinde, çocuklar için felsefenin sürekli kendini yenileyen bir sorgulama olduğunu göstermek istedi. Okullarda, kütüphanelerde ve kafelerde, çikolata, kurabiye ve şeker eşliğinde çocuklar için “Çıtır Çıtır Felsefe” günleri düzenleyip tartışmalar yapan Labbé, katıldığı ulusal ve uluslararası konferanslarda, yetişkinler için, çocuklara zor konuları anlatmak üzerine sunumlar gerçekleştiriyor. Yazar, müzisyen eşi Wassim Soubra ve iki kızıyla birlikte Paris’te yaşıyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler