CHP'li Elif Doğan milyonluk iletişim faturasından sonra Meclis Divanı'ndan istifa etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Meclis Divan Üyeliğinden istifasını istediği CHP'li Elif Doğan Türkmen divandan istifa etti.

CHP'li Elif Doğan milyonluk iletişim faturasından sonra Meclis Divanı'ndan istifa etti

Türkmen'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatına uyduğunu belirten CHP'li Özgür Özel, "Başkanlık divanı üyesi Elif Doğan Türkmen başkanlık divanından istifa ettiğine dair dilekçesini TBMM'deki nöbetçi katipliğe sundu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kendisinin istifa etmesini uygun olacağını ifade etmiş, bu beklentisini iletmişti. Elif hanım da Genel Başkanın talebi üzerine TBMM'ye Başkanlık divanından istifa dilekçesini bugün nöbetçi memurluğa verdi. Konuyla ilgili pazartesi günü gerekli işlem Meclis başkanlığı tarafından yapılacaktır" diye konuştu.

Meclis Divan Üyelerinin haberleşme giderleri tartışması İlk 3'te CHP'liler yer alıyor. Ancak CHP'li Elif Doğan Türkmen'in 1.108.842 TL ile açık fark yaptığı görülüyor. Ardından gelen CHP'li Emre Köprülü'nün 373.457 TL haberleşme gideri bulunuyor.

Türkmen: Erdoğan ve Davutoğlu da benim yaptığımı yapmıştı

Elif Doğan Türkmen, Kanal D'de Ahmet Hakan'a bu haberleşme giderlerinin iki kez Adanalı 1 milyonu aşkın seçmene mektup göndermesiyle oluştuğunu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da milyonu aşkın kişiye mektuplar gönderdiği halde sorun edilmediğini, kendisinin linç kampanyasına maruz kaldığını söyledi.

10 kişilik liste

Habertürk'te yer alan habere göre sadece başkanlık divanı üyeleri değil grup başkanvekilleri ve komisyon başkanlarının da aralarında bulunduğu toplam 48 isim için haberleşme giderlerinde limit yok.
Meclis’te bu listede yer alan isimlerin haberleşme masrafları merak konusu olurken, listenin tamamı resmen açıklanmadı ama ilk 10 ortaya çıktı. 

İşte o 10 milletvekili: 
1. CHP’li Elif Doğan Türkmen – 1.108.842
2. CHP’li Emre Köprülü – 373.457
3. CHP’li Özcan Purcu – 181.905 
4. AKP'li Bülent Turan – 145.248 
5. AKP'li Fehmi Küpçü – 130.498
6. CHP’li Özgür Özel – 78.120
7. CHP’li Ali Haydar Hakverdi – 77.882
8. AKP'li Orhan Karasayar – 50.772
9. AKP'li İshak Gazel – 44.006
10. AKP'li Sema Kırcı – 40.274

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler