CHP'den Karamollaoğlu'na: '2 Temmuz katliamdır, yapanlar da katildir'

2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak Oteli'nde 35 kişinin yakılarak katledilmesine ilişkin davanın görülmesine bugün devam edildi. Dava sonrası açıklama yapan CHP milletvekili Avukat Şenal Sarıhan, dönemin belediye başkanı ve şimdiki Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun yaşananlara dair söylediklerine tepki gösterdi.

CHP'den Karamollaoğlu'na: '2 Temmuz katliamdır, yapanlar da katildir'

Sivas Madımak Oteli’nde 2 Temmuz 1993’te 35 kişinin yakılarak katledilmesine ilişkin davanın görülmesine bugün devam edildi. Dava sonrası açıklama yapan CHP milletvekili Avukat Şenal Sarıhan, Karamollaoğlu’nun yaşananlara dair söylediklerine tepki gösterdi.

Duruşmanın ardından açıklama yapan davanın eski avukatlarından CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, dönemin Sivas Belediye Başkanı olan, bugün Saadet Partisi’nin genel başkanlık koltuğunda oturan Temel Karamollaoğlu’nun “Sivas katliamı demekten imtina ediyorum” sözlerine dair gelen bir soru üzerine “2 Temmuz katliam, yapanlar da katildir” dedi.

‘Karamollaoğlu’nun dili varmaz ama tarihin dili varır’

2 Temmuz 1993’te yaşananlara dair “35 insanımızı yakarak katledenler katildir” diye konuşan Sarıhan, mahkemenin yakalanabilmiş olan sanıkları hem toplu cinayet suçundan hem de Anayasal düzene karşı gelmekten önce idama, sonra da müebbet hapse mahkum ettiğini hatırlattı.

Bütün dünyanın Madımak’ta yaşananları katliam olarak gördüğünü ve her 2 Temmuz’u bu acıyla andığını belirten CHP milletvekili, “Karamollaoğlu’nun katliam demeye dili varmaz ama tarihin dili varır; tarih, insanlığa karşı suç işleyenleri ve suça ortak olanları yazmaktan imtina etmez” diye konuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler