CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'den 'faşizme karşı birlik' çağrısı

CHP'li Selin Sayek Böke, bir açıklama yaparak demokrasiden ve birlikten olanların bir araya gelmesi gerektiğini belirterek "faşizme karşı mücadele hattı inşa etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'den 'faşizme karşı birlik' çağrısı

CHP'li Selin Sayek Böke, bir açıklama yaparak demokrasiden ve birlikten olanların bir araya gelmesi gerektiğini belirterek "faşizme karşı mücadele hattı inşa etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Böke, geçtiğimiz günlerde HDP lideri Selahattin Demirtaş'ın blok çağrısına verdiği yanıtta "Yüzde 60'lık bir blok olmayacağını söyleyen MHP'ydi. Zannedersem Sayın Demirtaş, MHP'ye sesleniyor. CHP'nin faşizm karşısındaki duruşu çok net. Türkiye'de demokrasi mücadelesi veren herkesin, mutlaka faşizme karşı bir ortak mücadele inşası ihtiyacını zaten CHP haftalardır dile getiriyor" demişti.

Böke, Duvar gazetesine verdiği röportajda bu sözlerinin bazı kesimlerce yanlış anlaşıldığını belirterek "Benim açıklamamın tamamının okunmadan yayınlanması üzerinden gösterilen tepki, kimsenin artık birbirini dinlemediğine çok somut bir işaret. Çok net bir ifade kullandım aslında ve şunu söyledim: 7 Haziran’da Türkiye’de bir siyasi tablo ortaya çıkmıştı. Orada ortaya çıkan yüzde 60’lık bir muhalefet bloku ve onun güce dönüşmesine hayır diyen bir MHP vardı. Bunu hatırlatma ihtiyacı duydum ve şunu ifade ettim, biz 7 Haziran’da da bugün de Türkiye’nin daha demokratik bir yere adım atması için demokrasi, laiklik, birlik, kardeşlik diyen herkesi bir çatının altına çağırdık. Dün de başkalarının açıklamasını beklemeden yaptık, bugün de yapıyoruz bu çağrıyı" ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler