CHP Gençlik Kolları: Başkanlığa karşı sokağı örgütlemeyi hedefliyoruz

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, başkanlık sistemine karşı sokak mücadelesini örgütlemek istediklerini belirterek “Gençlik bugün ahlaki ve entelektüel önderliğini ele alıp, sokağın gücünü kullanarak bir şekilde başkanlığı bu ülkeye yar etmemek adına her şeyi yapacak” ifadelerini kullandı

CHP Gençlik Kolları: Başkanlığa karşı sokağı örgütlemeyi hedefliyoruz

CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Yılmaz Denizli’de gençlik kolları üyeleri ve partililerle bir araya geldiği toplantıda, başkanlık sistemine karşı sokak mücadelesini örgütlemek istediklerini vurguladı. Yılmaz, “Gençlik bugün ahlaki ve entelektüel önderliğini ele alıp, sokağın gücünü kullanarak bir şekilde başkanlığı bu ülkeye yar etmemek adına her şeyi yapacak” şeklinde konuştu.

DHA’nın aktardığına göre, “Bir Başka Gelecek Daha Fazla Cesaret” toplantısında konuşan Yılmaz, Denizli’ye başkanlık sistemine karşı örgütlenecek kampanyanın altyapısını oluşturmak adına geldiklerini söyledi.

‘Diktaya karşı sokağı örgütleyeceğiz’

Önlerinde ciddi bir başkanlık kampanyası bulunduğunun altını çizen Yılmaz, başkanlığa ve diktaya karşı sokak mücadelesini örgütlemeyi amaçladıklarını ifade ederek, “Gençlik bugün ahlaki ve entelektüel önderliğini ele alıp, sokağın gücünü kullanıp bir şekilde başkanlığı bu ülkeye yar etmemek adına her şeyi yapacak. Bu noktada ülke çok net ikili bir ayrıma gitmekte, bizler birileri gibi saltanat yanlıları gibi düşünmüyor, Cumhuriyet sevdalıları olarak sokakları örgütlemeyi hedefliyoruz. Türkiye’nin hayalsiz, ütopyasız bırakılan gençleri ve tüm kesimleri olarak, başkanlığa karşı yani diktaya karşı sokağı örgütlemeyi hedefliyoruz” dedi.

CHP’li gençlerin bu süreçte daha fazla cesarete, özneleşmeye ve aktörleşmeye ihtiyacı olduğunu belirten Yılmaz, “Bizler aynı 1923’teki, 1968’deki kuşak gibi 2013’teki gezi kuşağının temsilcileri olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin parlamenter demokrasiden yana olduğunu ve bu halkları bir şekilde bir arada tutarak başkanlığa karşı örgütlenecek kampanyanın altyapısını oluşturmak adına Denizli’ye geldik. Bizler, şehir şehir buluşmalar örgütleyecek ve memleket memleket dolaşarak, ilerici, aydın, devrimleri savunanlar olarak başkanlığa hayır diyeceğiz” diye konuştu.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler