CHP Bolu İl Yönetimi'ne kayyım atandı

Bolu 2. Sulh Mahkemesi, CHP Bolu İl Yönetimi'ne 3 kişilik kayyım atanmasını kararlaştırdı.

CHP Bolu İl Yönetimi'ne kayyım atandı

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, Bolu ile birlikte İstanbul, Kocaeli ve Çorum’da düzenlenen operasyonlarda ByLock kullandığı iddiasıyla 17 kişi gözaltına alındı.

Aralarında CHP Bolu İl Yönetimi’nde olan üniversite öğrencileri Turgut E. ve Recep A.’nın da bulunduğu 17 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edildi. Adliyedeki işlemleri gece boyunca devam eden 17 kişiden Turgut E. ile M.E, N.U, Y.P, H.H, Ö.F.O, Y.A. ve Y.D. ‘FETÖ’ üyesi oldukları iddiasıyla tutuklandı.

Recep A. ile Ü.A, E.Y, R.S, H.İ.D, G.K, A.U, M.Ö. ve M.K. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CHP Bolu İl Yönetimi’nin değiştirilmesi ve olağanüstü kongreye gidilmesi talebiyle açılan davanın yedinci duruşması bugün görüldü. Bolu 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın yedinci duruşmasına, davacı Mehmet İlker Karaoğulları ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme heyeti, olağanüstü kongre çağrısı yapmak üzere 3 üyenin görevlendirilmesi talebini kabul ederek, CHP İl Yönetimine İsmail Uludağ, Cemal Bakan ve Selma İşbilir’den oluşan 3 kişilik çağrı heyeti atanmasına karar verdi. Burhan Yıldırım ise çağrı yedek üyesi olarak belirlendi.

CHP Bolu Milletvekili: ‘Kayyım’a yardımcı olalım’

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, “İl yöneticilerine bir çağrıda bulunuyorum. İvedi bir şekilde kayyum olarak atanan şahıslara yardımcı olalım. Kongrenin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayalım. Öyle görülüyor ki bu FETÖ şüphelileri CHP’nin Bolu örgütüne sızmış” dedi.

DHA

Etiketler: CHP, Bolu, kayyım

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler