Cebeci Kampüsü’nde faşistler ‘Zafer İslam’ın’ sloganlarıyla saldırdı: 4 öğrenci yaralandı

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde (İLEF) "Kanımız aksa da zafer islamın" sloganları atan faşistler üniversitelilere saldırdı. Saldırı sırasında faşistlere müdahale etmeyen polisin fakülteyi boşaltmaya başladığı öğrenildi.

Cebeci Kampüsü’nde faşistler ‘Zafer İslam’ın’ sloganlarıyla saldırdı: 4 öğrenci yaralandı

İncesu semtinden gelen faşist bir grup Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne saldırdı. Fakülte önüne polis ve özel güvenlik gözetiminde “Öcalan’a idam. Birlikte büyük Türkiye” yazılı bir pankart astıktan sonra okul içine girip “Kanımız aksa da zafer İslam’ın” sloganları atan grup öğrencilere saldırdı.

Polis faşistleri korudu, faşistler fakülteye saldırdı

Faşist grubun sloganlarla fakülte önüne gelmesi üzerine öğrenciler kapıya çıktı. Polis öğrencilerin önüne geçip faşistleri korurken faşistler de yanlarında getirdikleri malzemelerle öğrencilere saldırdı.

Fakülte içine giren faşistlerin taş, sopa, cop, pala, mınçıka kullandığı saldırıda en az dört öğrenci yaralanırken, fakülte koridorları kan lekeleriyle kaplandı. Saldırıyı izleyen polis daha sonra fakülte içine girdi.

Faşistler polis korumasında fakülte dışına çıkarak slogan atmayı sürdürürken, saldırıya tepki gösteren öğrenciler “Döktüğünüz kanda boğulacaksınız” diye bağırdı. Faşistlerle öğrenciler arasında kısa süreli arbede yaşandı. (SENDİKA.ORG)

(Facebook mobilden giren ziyaretçilerimiz, sağ üstteki 'paylaş' sekmesinden 'Tarayıcıda Aç' seçeneğine tıklayarak videoyu izleyebilirler.)

 

Etiketler: Cebeci, faşistler, saldırı

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler