Çanakkale Hayır Şenliği: Coşku, emek ve sevgiyle örülen bir gün

Çanakkale Hayır grubunun 8 Nisan Cumartesi günü Özgürlük Parkı’nda düzenlediği şenliğe, şehirdeki her yaştan insan büyük ilgi gösterdi.

Çanakkale Hayır Şenliği: Coşku, emek ve sevgiyle örülen bir gün

Haber: Duygu Dalgıç

Hayır çağrısını güçlendirmek amacıyla düzenlenen şenlik; Hayır şarkıları, danslar, uçurtmalar, bisiklet turu, yoga ve tango atölyeleri, açık kürsü gibi çeşitli aktivitelerle coşku içinde geçti. Farklı görüşlerden insanların “Hayır”da birleştikleri, renkli bir etkinlik oldu.

Hayır de, bahar gelsin!

Etkinlik bisiklet turuyla başladı. Bisikletlilere, “Hayır de, bahar gelsin” yazılı pankart asılı olan, darbuka çalıp, Hayır şarkıları söyleyen kadınların olduğu kamyonet öncülük etti. Kamyonet ve bisikletliler şehri dolaşırken, sokaktaki insanlar alkışlayarak, el sallayarak desteklerini gösterdiler.

Bisiklet turu devam ederken Özgürlük Parkı’nda atölyeler başladı. Çocuklar ve yetişkinler için ayrı ayrı tango atölyeleri yapıldı. Uçurtmalar uçuruldu. Palyaçolar eşliğinde çocuklar oyunlar oynadı. Yoga atölyesiyle insanlar iç sesleriyle buluştu.

Bisikletlilerin parka dönmesinin ardından, serbest kürsü etkinliğiyle katılımcılar; neden Hayır dediklerini anlattılar. Etkinlik insanların bir araya gelerek oluşturdukları kocaman Hayır yazısıyla son buldu.

(Facebook mobilden giren ziyaretçilerimiz, sağ üstteki 'paylaş' sekmesinden 'Tarayıcıda Aç' seçeneğine tıklayarak videoyu izleyebilirler.)

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler