Bursa Asil Çelik fabrikasında grev başladı

Bursa’da faaliyet gösteren Asil Çelik’te patron ile DİSK/Birleşik Metal-İş arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde ve arabuluculuk sürecinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı alındı.

Bursa Asil Çelik fabrikasında grev başladı

Grev kararı işçiler tarafından bir basın açıklaması ile bildirildi. Fabrika kapısında yapılan açıklamada toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde özellikle işçilerin maaşlarına ilişkin maddelerde uzlaşma sağlanamadığı, patronun 6 aylık enflasyon oranında ücret zammı teklif ettiği, bunun da 2,69 gibi kabul edilemeyecek bir orana denk geldiği ifade edildi.

Basın açıklamasında konuşan Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, bin kişinin çalıştığı çelik üretimi yapılan fabrikada 60 gün içinde greve gidilebileceğini hatırlatarak taleplerinin kabul edilmemesi halinde grevden geri adım atmayacaklarını söyledi.

 

Bursa Asil Çelik fabrikasında grev başladı

 

Grev kararının asılmasının ardından işyerine “Ekmeğimiz, onurumuz, çocuklarımız için direneceğiz”, “Sefalete teslim olmayacağız” ve “İnsanca yaşam insanca ücret” yazılı pankartlar asıldı.

(SENDİKA.ORG)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler