Boğaziçi Üniversitesi'nde ilk kez bir barış akademisyeni ihraç edildi

Boğaziçi Üniversitesi'nde ilk kez Barış İçin Akademisyenler bildirisine imza atan bir akademisyen sözleşmesi yenilenmeyerek gönderildi.

Boğaziçi Üniversitesi'nde ilk kez bir barış akademisyeni ihraç edildi

Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Noemi Levy-Aksu’nun işine son verildi. Levy-Aksu’ya 22 Şubat’ta YÖK’ten gönderilen yazıda sözleşmesinin uzatılmadığı bildirildi. Barış İçin Akademisyenler bildirisine imza atan Noemi Levy-Aksu, bu bildiride imzası bulunup Boğaziçi Üniversitesi’nden gönderilen ilk imzacı akademisyen oldu.

Duvar'ın haberine göre; Doç. Dr. Noemi Levy-Aksu’nun Osmanlı’da ‘Asayiş, Suç ve Ceza (18.-20. yy.)’, ’19. Yüzyılda Osmanlı’da Kamu Düzeni Konusunda Çalışmak’, ‘Bibliyografya üzerine Bir Değerlendirme’, ‘Yakından Korunan Düzen: Abdülhamid Devrinden II. Meşrutiyet Dönemine Bekçi Örneği’ başlıklı çalışmaları bulunuyor.

Abbas Vali’nin de sözleşmesi yenilenmedi

Öte yandan bir süre önce Boğaziçi Üniversitesi’nden kendisi ayrılarak çalışmalarına İspanya’da devam eden ünlü Ortadoğu uzmanı Abbas Vali’nin de sözleşmesi yenilenmedi. Üniversitelerde OHAL ilanından bugüne kadar KHK ile ihraç edilen 4 bin 811 akademisyenin 312’si barış imzacısı akademisyenlerdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler