Bloomberg: Erdoğan-Sarraf bağlantısı ilk kez mahkemenin gündeminde

Bloomberg'de bugün yayımlanan bir yazıda ABD'de görülen Rıza Sarraf davasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili kanıtların ilk kez gündeme geldiği vurgulandı.

Bloomberg: Erdoğan-Sarraf bağlantısı ilk kez mahkemenin gündeminde

Bloomberg'de bugün Christian Berthelsen imzasıyla yayımlanan yazıda ABD'de görülen Rıza Sarraf davasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili kanıtların ilk kez gündeme geldiği vurgulandı.

ABD'li savcıları Sarraf'la ilgili tape ve diğer kayıtları derlediğinin belirtildiği yazıda, savcıların hazırladığı son dosyada Erdoğan ailesinin Sarraf'ın faaliyetlerini biliyor ya da destekliyor olabileceğine dönük kanıtlara en az üç kez değinildiği vurgulandı.

Savcılığın hazırladığı dosyada 19 Eylül 2013'te kaydedilen bir konuşmanın tapesine atıf yapıldığını yazan Berthelsen, Sarraf'ın "Ya 2 milyar bile ihraç etsek önemli, anladın mı? Başbakan’ın nezdinde benim için önemli. Çünkü direkt yanına gideceğim" şeklindeki sözlerini hatırlattı.

Berthelsen, ABD'de süren Sarraf davasında Erdoğan'la ilgili şüphelerin ilk kez bu kadar belirgin bir biçimde gündeme geldiğini vurguladı. Berthelsen "Savcılar Sarraf davasının daha önceki belgelerinde de Sarraf'ın Erdoğan'la ve onun ailesinden kişilerle ilişkilerine değinmişlerdi. Ama bu son dosyalarda, en azından Sarraf'a göre Erdoğan'ın buradaki dalavereyi biliyor olabileceğine dair spesifik bulgular ilk kez yer alıyor" ifadelerini kullandı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler