Bilgi Kadın'dan 'Hayır' şarkısı!

Bir öğrenci kulübü olan Bilgi Kadın, kadınların evlerden meclise hiçbir alanda tek adam yönetimine geçit vermeyeceğini söyleyerek, 16 Nisan 2017 günü referandumda ‘Hayır’ diyeceklerini bir şarkıyla dile getirdiler.

Bilgi Kadın'dan 'Hayır' şarkısı!

Bir öğrenci kulübü olan Bilgi Kadın, kadınların evlerden meclise hiçbir alanda tek adam yönetimine geçit vermeyeceğini söyleyerek, 16 Nisan 2017 günü referandumda ‘Hayır’ diyeceklerini bir şarkıyla dile getirdiler. Şarkının sözleri şöyle:

maşist* çıktı meydane
baskı zulüm her yerde
ay ay ay ay olmaz böyle
böyle düzen gördün mü
eller halkın cebinde
ay ay ay ay olmaz böyle

bak kadınlar burda
susmuyorlar zorla
memleket de yanıyor yanmaz
aşkım olmaz

hayır, olmaz! bak hepimiz burdayız!
hayır, olmaz! seni başkan yaptırmayız!

Bilgi Kadın kimdir?

Bilgi Kadın, Bilgi Üniversitesi’nde kampüslerde kadın mücadelesini güçlendirmek amacıyla kurulmuş, toplumun ötekileştirilen bütün kesimleriyle dayanışma içerisinde olmayı ilke edinen bir öğrenci kulübü. 2 senedir aktif olarak faaliyet yürüten ve belli kesimler tarafından hedef gösterilen Bilgi Kadın, aldığı tehditlere rağmen 8 Mart’larda ‘’Bilgi’yi Mora Boyuyoruz’’ şiarıyla şenlikler düzenledi. Geçtiğimiz 8 Mart’ta ırkçı bir grup tarafından tekbirli saldırıya uğrayan kulüp, saldırıdan sonraki gün yaptığı basın açıklamasında ‘’Geceleri de, sokakları da, kampüsleri de terk etmiyoruz!’’ sloganını sahiplenerek geri adım atmayacağını duyurmuştu.

*Maşist: Feministler tarafından İngilizce ‘masculine’ ve ‘fascist’ kelimelerinin birleşiminden türetilmiş bir terim.

Bilgi Kadın'ın 'Hayır' şarkısı:

 

(Facebook mobilden giren ziyaretçilerimiz, sağ üstteki 'paylaş' sekmesinden 'Tarayıcıda Aç' seçeneğine tıklayarak videoyu izleyebilirler.)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler