Belediye başkanından büst savunması: ‘Zaten hiç kimse Erdoğan'a benzeyemez; uzun adam heykeli de benzemiyor’

AKP’li İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Erdoğan’a benzemediği eleştirisi yapılan ‘Erdoğan büstü’ ile ilgili “Zaten hiç kimse Erdoğan’a benzeyemez” diye konuştu. Doğan, “Bir başka parka daha, uzun adam heykeli diktik. O da benzemiyor” dedi.

Belediye başkanından büst savunması: ‘Zaten hiç kimse Erdoğan'a benzeyemez; uzun adam heykeli de benzemiyor’

Kocaeli'de bulunan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıt Parkı'ndaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan büstü, 'Büst Erdoğan'a benzemiyor' tartışması başlattı.

‘Hiç kimse benzeyemez’

Gazete Habertürk'ten Caner Aktan'ın haberine göre büstün Erdoğan’a benzemediği iddialarını değerlendiren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Zaten hiç kimse Erdoğan’a benzeyemez. Yapıtlar, yaşadığımız acıları unutmamak için birer simge gibi. Yüzde 100 benzeyecek gibi bir durum söz konusu değil. Bir başka parka daha, uzun adam heykeli diktik. O da benzemiyor. Ama bir simgeyi ifade ediyor. Bu tür çalışmalara böyle bakmak lazım” dedi.

CHP İzmit İlçe Başkanı Ümit Küçükkaya ise “İzmit Belediyesi’nin milyonluk bütçesi var ama gelin görün ki ortaya çıkan çalışma bir trajedi. Büstün Erdoğan’la yakından uzaktan ilgisi yok. İzmit Belediyesi yetkilileri metal yorgunluğu içinde” diye konuştu.

Etiketler: Kocaeli, Erdoğan, büst

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler