Bekir Bozdağ: FETÖ'nün yargıda güçlenmesinin faili CHP'dir

‘FETÖ’nün yargıda güçlenmesinin faili CHP’dir’ diyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a internet siteleri ve sosyal medyada daha önce Gülen’e övgüler dizdiği konuşmaları hatırlatıldı.

Bekir Bozdağ: FETÖ'nün yargıda güçlenmesinin faili CHP'dir

İstanbul Bayrampaşa’da düzenlenen “İç Anadolu Bölgesi Hemşehri Buluşması”na katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, burada yaptığı konuşmada “FETÖ’nün Türk yargısının içerisinde güç sahibi, yetkisi sahibi olmasını sağlayan adımın faili ve müsebbibi CHP’dir”  dedi.

Bakan Bozdağ, “Biz 2010 anayasa değişikliğinde yargının kimsenin eline geçmemesi sağlayacak bir mekanizma kurduk, bir düzen kurduk. Ama bu kurduğumuz mekanizmayı o zaman CHP, Anayasa Mahkemesi’ne götürdü, iptal ettirdi” dedi. Bozdağ, şöyle devam etti:

“Her bir hâkim ve savcı HSYK üyeliği için bir kişiye oy verecek’ kuralı vardı, bunu seçme hakkının önünde engel görüp iptal ettirdi. Ortaya çıkan olumsuzluk, AK Parti’nin anayasada yaptığı değişikliğin sonucu değildir. Bu CHP’nin Anayasa Mahkemesi’ne götürdüğü iptal davasının zorunlu sonucudur. FETÖ’nün Türk yargısının içerisinde güç sahibi, yetkisi sahibi olmasını sağlayan adımın faili ve müsebbibi CHP’dir.” 

Bozdağ, “Böyle bir düzen olmasın, bunu engellemek istedik, CHP’nin çıkardığı engelle başaramadık” ifadelerini kullandı.

Gülen bu ülkede yetişen değerli bir kıymet

Bekir Bozdağ’ın 2011 yılında Fethullah Gülen ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Gülen’in “bu ülkede yetişen değerli bir kıymet” olduğunu savunurken “Bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmet yapıyor. Her şeyi de açık, devletin denetimi, gözetimi altında açık, her şeyi gözünün önünde olan” ifadelerini kullanmıştı.

Bozdağ, 2012 yılında da CNN Türk’te verdiği bir söyleşide “Yargı’da poliste cemaat yapılanması yok” ifadelerini kullanmıştı. 

(Facebook mobilden giren ziyaretçilerimiz, sağ üstteki 'paylaş' sekmesinden 'Tarayıcıda Aç' seçeneğine tıklayarak videoyu izleyebilirler.)

 

Etiketler: Bekir Bozdağ, gülen, CHP

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler