Baydemir: ‘Dayanışma zalime ‘benden kork’ demektir’

HDP Antalya İl örgütünün dayanışma yemeğine katılan Urfa Milletvekili Osman Baydemir “Dayanışma dönüp zalimin suratına bakıp ‘benden kork’ demektir” dedi.

Baydemir: ‘Dayanışma zalime ‘benden kork’ demektir’

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekili Osman Baydemir, Partinin Antalya il örgütü tarafından, yıkılan Kürt kentlerinin onarımına katkı amacıyla düzenlenen dayanışma yemeğine katılarak burada bir konuşma yaptı. SYKP Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya’nın yanı sıra HDP ve HDK bileşenleri de dayanışma yemeğinde yer aldı.

Dayanışma yemeğinde HDP Antalya İl Eş Başkanlarının konuşmalarının ardından sözü alan Osman Baydemir, dönemi kısaca değerlendirdikten sonra dayanışmanın önemini vurgulamak için şunları söyledi:

“Öyle bir zaman diliminden geçiyoruz ki, bu zamanın en büyük gereksinimi bu akşam yapılandır: Dayanışma. Dayanışma ama aynı zamanda dönüp zalimin suratına bakıp ‘benden kork’ demektir.

Bugün bu dayanışmanızdan dolayı büyük bir moral kazandım. Büyük bir moral ve motivasyon ile Ankara’ya dönüyorum. Bu dayanışma toplantısına davet edilirken, ‘Bize güç, moral verirsiniz’ denmişti. Oysa ben sizlerden güç aldım, sizlerden motivasyon ve moral aldım onu da Ankara’ya götüreceğim. Müsaadenizle Antalya’nın bu sıcaklığını alacağım, yüreğime koyacağım yüreğimdeki sıcaklığı da ekleyeceğim cezaevindeki eş genel başkanlarımız Sayın Yüksekdağ ve Sayın Demirtaş’a ileteceğim.”

Konuşmaların ardından müzik dinletisi ile dayanışma yemeği sona erdi.

SiyasiHaber/Antalya

 

Baydemir: ‘Dayanışma zalime ‘benden kork’ demektir’

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler