Başsavcılık, Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belgelerle ilgili soruşturma başlattı

Ankara başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ailesi ve yakınlarının yurt dışına ‘milyonlarca dolar kaçırdığının’ kanıtı olarak öne sürdüğü belgelerle ilgili soruşturma başlattı.

Başsavcılık, Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belgelerle ilgili soruşturma başlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önceki gün Erdoğan’ın oğlu ve yakınlarının Man Adası’na para transfer ettiğine dair gösterdiği belgelerle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma başlattı. İddia edilen tüm belgelerin Cumhuriyet Başsavcılığı'na  gönderilmesi istendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde: "CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu TBMM grubunda yapmış olduğu konuşmasında BELLWAY LTD isimli ve yurt dışında faaliyet gösteren şirkete usulsüz para aktarıldığı iddia edilerek buna ilişkin swift mesajları ve dekontları bulunduğunu ileri sürdüğü adı geçen şirket yetkilisinin de belgelerin sahte olduğunu belirtmesi nedeniyle olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. CHP Genel Merkezinden iddia edilen hususlarla ilgili tüm belgelerin Cumhuriyet Başsavcılığımıza gönderilmesi CMK 332 maddesi kapsamında yazılı olarak istenmiştir." 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler