Başbakan Yardımcısı: İzmir saldırısı Suriye ve Irak'ta olmamızı engelleyemeyecektir

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İzmir'deki bombalı saldırının ardından yaptığı açıklamada "Bunlar bizim Suriye ve Irak'ta, mikrop yuvası gibi terör üreten yerlerde olmamızı engelleyemeyecektir" dedi.

Başbakan Yardımcısı: İzmir saldırısı Suriye ve Irak'ta olmamızı engelleyemeyecektir

Kaynak, İzmir Bayraklı Adliyesi önünde yaşanan saldırıyla ilgili şunları söyledi:

Bomba yüklü araçlarla, canlı bombalarla yapıyorlar, yapmaya devam ediyorlar. Bu hadise gösterdi ki, gerçekten tedbirli, gerçekten bu eğitimi almış ve adliyeye doğru girmek için zorlayan aracı engellediler. Engellemede pay sahibi olan polisimiz maalesef şehit oldu. Mühimmata bakıldığında çok büyük bir kıyım hedeflendiği anlaşılıyor. Hamdolsun başarılı olamadılar. Geçen hafta hep beraber büyük bir umutla yeni yıla girmek isterken Ortaköy'deki saldırıyı yaşadık, İzmir de en huzurlu şehrimizde, Türkiye'nin huzuruna yönelik saldırı oldu. Bunların tamamının birer birer sonunun geldiğini göreceğiz. Önce İzmir'e sonra tüm ülkemize taziyelerimi iletiyorum ve ailelerine Allah sabır versin diyorum. Çok büyük bir iş yaptılar. Türkiye, bulunduğu bölgede etkin olacaktır. Bunlar bizim Suriye ve Irak'ta, mikrop yuvası gibi terör üreten yerlerde olmamızı engelleyemeyecektir.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak

TBMM Genel Kurulu’nda 4 parti tarafından kınandı

TBMM Genel Kurulu’nda, torba kanun tasarısının görüşmeleri sırasında söz alan Maliye Bakanı Naci Ağbal, İzmir'deki saldırıda hayatını kaybeden polis ile adliye çalışanını anarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

"Bütün parti gruplarımızdan yapılan ortak açıklamalar, ortaya koyduğumuz irade de gösteriyor ki devlet, parlamento, hükümet, güvenlik birimleri ve millet olarak terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz."

HDP grubu adına konuşan Başkanvekili Ahmet Yıldırım, İzmir'deki saldırının kimden gelirse gelsin, toplumsal yaşamı hedeflediğini belirterek, "Bundan sonra ülkede benzer saldırı ve acıların yaşanmayacağı inancıyla saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyorum" ifadelerini kullandı.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek de saldırıyı kınadığını dile getirerek, "Hükümetin gerekli önlemleri alarak, bütün vatandaşların 81 ilde rahatça dolaşabileceği bir Türkiye'yi yeniden oluşturmasını" istedi.

TBMM Başkanvekili CHP’li Akif Hamzaçebi, Başkanlık Divanı adına konuşarak hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök de söz alarak 'saldırıyı nefretle kınadığını' açıkladı. Parlamentoda bulunan İzmir milletvekilleri de yerlerinden söz alarak, saldırıyı kınadı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler