Barışın ‘Elçi’si istanbul'da anıldı... Demirtaş Silivri'den mesaj gönderdi!

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki saldırıda hayatını kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, ölümünün 1. yılında İstanbul'da anıldı.

Barışın ‘Elçi’si istanbul'da anıldı... Demirtaş Silivri'den mesaj gönderdi!

HDP Şişli Teşkilatı tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında Şişli Pangaltı'da buluşan grup, ellerinde Tahir Elçi'nin fotoğraflarını taşıdı.

Demirtaş'tan mesaj 

Tahir Elçi'nin ölüm yıldönümü için, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nden mesaj gönderen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş şunları söyledi: 

"Yoldaşımız, insan hakları savunucusu Tahir Elçi'nin anması için bir araya gelen sözleri saygıyla selamlarım. İnandığımız gerçekleri dile getirmenin büyük bedeller gerektirdiği bir zamanda, bunu dile getirmekten imtina etmediği için Tahir Elçi katledildi. Tahir Elçi'yi saygıyla ve minnetle anıyorum. Onun bize bıraktığı miras inandığımız gerçekleri her koşulda dile getirmektedir ve bunu sürdürmekten asla geri durmayacağız."

Etkinlik, Tahir Elçi'nin sevdiği şarkıların dinletilmesinin ardından sona erdi. Anma etkinliğine, HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş, eski HDP milletvekili Hasip Kaplan ve çok sayıda kişi katıldı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 28 Kasım 2015'te Diyarbakır Barosu tarafından terör olaylarında zarar gören Dört Ayaklı Minare'ye dikkati çekmek amacıyla basın açıklaması düzenlenmiş, açıklamanın ardından çıkan çatışmada polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Cengiz Erdur şehit olmuş, Baro Başkanı Elçi öldürülmüştü. (CUMHURİYET)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler