Bakan Bozdağ'ın İzmir'deki hastane ziyaretinde vatandaşa darp

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ dün İzmir'de düzenlenen saldırıda yaralanan vatandaşları bugün ziyaret etti. Hastanede sıra bekleyen vatandaşların polislerce darp edilerek dışarı çıkarıldığı ortaya çıktı.

Bakan Bozdağ'ın İzmir'deki hastane ziyaretinde vatandaşa darp

SiyasiHaber/İzmir

Dün İzmir'de gerçekleşen patlamanın ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ İzmir'e gelerek İzmir'de gerçekleşen anmaya katıldı. Ardından saldırıda yaralanan vatandaşları ziyarete giden Bozdağ, beraberindeki çok sayıda polis ve koruma ile birlikte Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi.

Bozdağ'ın hastaneye gelişi sırasında hastanenin bazı poliklinik koridorlarında vatandaşlar dışarı çıkarılrken bina polisler tarafından tutuldu. Randevuları olan ve sıra bekleyen hastalar işlemlerin bakan geldiği gerekçesiyle durması nedeniyle hastane girişinde beklemek durumunda kaldılar.

Bozdağ'ın geçeceği koridorda bir hastanın sara krizi geçirerek bayılması bir vatandaşın cep telefonuyla çektiği görüntülere yansıdı. Görüntülerde güvenlik görevlileri ve polis yere düşen hastayı taşımaya çalışırken hastaya refakat eden ve ne olduğunu anlamaya çalışan vatandaşın polis tarafından itilerek dışarı atıldığı görülüyor.

Hastanede bulunan vatandaşlarsa bu görüntülere tepki gösterdi.

Görüntülerde güvenlik görevlileri görüntü almaya çalışan vatandaşlara "hastane içinde görüntü almanın yasak olduğunu"nu söylerken, vatandaşı ittiren polis memuru "alsın görüntü alsın" diyor.

(Facebook mobilden giren ziyaretçilerimiz, sağ üstteki 'paylaş' sekmesinden 'Tarayıcıda Aç' seçeneğine tıklayarak videoları izleyebilirler.)

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler