Bağcılar'daki bir ilkokulda çocuklar temsili savaştırıldı, fotoğrafları tabutlara yerleştirildi

Bağcılar'da bulunan Vali Cahit Bayar İlkokulu 2. sınıf öğrencilerine Çanakkale Savaşı'nın 102. yılı kapsamında hazırlatılan etkinlikte sahneye tabutlar koyuldu, çocuklar temsili savaştırıldı tabutların üzerine ise çocukların fotoğrafları yerleştirildi.

Bağcılar'daki bir ilkokulda çocuklar temsili savaştırıldı, fotoğrafları tabutlara yerleştirildi

İstanbul Bağcılar’daki bir ilkokulda 7-8 yaşlarındaki çocuklar Çanakkale savaşının yıldönümü nedeniyle temsili olarak savaştırıldı. Çocuklar temsili olarak ‘şehit’ oldu ve tabutların üzerine fotoğraf konuldu. Uzmanlar, ‘çok tehlikeli’ diye uyardı.

Posta gazetesinde yer alan habere göre; İstanbul Bağcılar’daki Vali Cahit Bayar İlkokulu, Çanakkale Savaşı'nın 102. yıldönümü nedeniyle 2. sınıf öğrencilerinin rol aldığı bir temsil hazırladı. Temsilde 7-8 yaşındaki öğrenciler asker kıyafetleri giyip savaştı. Çocukların bazıları temsili olarak ‘şehit’ oldu.

‘Çok sakıncalı’

Sahneye konulan temsili tabutların üzerlerine de öğrencilerin fotoğrafı yapıştırıldı. Kız çocukları tabut başında ağladı.

Uzmanlar: “Savaş, ölüm gibi kavramlar o yaşta travma yaratır. Biz ailelere ‘Çocuklara oyuncak silah bile almayın’ diyoruz. Öğretmenler buna nasıl izin verdi?”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler