B1R resim sergisi açılıyor: 'Dimdik Sanattayız'

B1R resim sergisi İstanbul, Beşiktaş'ta İSG Sanat Merkezi'nde 21 Mart'ta açılıyor. Birçok sanatçının eserlerinin yer alacağı serginin kapıları 31 Mart'a kadar açık kalacak.

B1R resim sergisi açılıyor: 'Dimdik Sanattayız'

Yeni bir dönemin başlangıcı olan 21 Mart’ta, sanatın yeni soluğunu hepimize üfleyecek bir sergi açılıyor. Sanatın ve sanatçının özgül ve özgün ağırlığı, gündemin sıkıntılarından bizleri sıyıracak. Bu sergiyle yeni bir gün doğacak. Serginin küratörlüğünü Orhan Cesur yapıyor.

Cesur, sergi hakkında şunları söyledi:

"Evren’de hiçbir şey birden olmaz elbet, ancak her şey B1R’den gelir.

"B1R varlığın sembolüdür; var olan her şey ondan olmuştur. B1R’in yaratıcı işlevini sürdürme çabasında, tuvalden, çamurdan, filmden ve kalemden pankartlarla ‘BİZ de Varız’. Harflerin sözcüklere dönüşmeye cesaret edemediği yerden, seslerin yükselemediği zamandan, renklerin karanlığa inat ilerlediği yoldan… Sanat dilinde tekrarlanan: ‘hepimiz B1R’iz’ ve işte bu yüzden, ortaya koyduğumuz her parçanın adı ‘B1R’.

"‘Şimdi B1R’leşme zamanı değil de ne zaman? Sanatın kollarında avunan, sarmalanan, ilham perilerinin eşliğinde yaşanan, anlaşılma kaygısından uzak hatta özünden ötürü savunmasız; evrensel arınmayı içinde barındıran bir aşk hikâyesi bu! Kayıtsız koşulsuz, karşı konmaz mutlu bir son için, biz sanatçılar B1Rleştik… Bilinç dışından, farklı vizyonlarımız ve bütünün içinden gelen birlik bilinciyle, bedenimizin her parçasının enstrümana dönüştüğü, içimizden gelen sese ve sezgilere ekstra önem atfeden çok büyük bir kampanya başlattık.

"B1R’liğe çağrımızı duyurabilmek adına… Dimdik Sanattayız!"

B1R Sergisine katılan sanatçılar:

Aydan Uğur Ünal, Aydın Erkmen, Alev Demirkesen, Ali Naki İlhan, Aysel Kul, Ayşe Delier, Ayşe Nur Kaya, Azniv Çoban, Beti Gul Umuroglu, Burcu Göçmenoğlu, Cahide Topaloğlu, Canan Gürer, Deniz Özen, Deniz Tabar, Dürdane Yalçın, Emel Kıbıcı, Emine Dikici, Emira Adım, Enes Gürel, Enes Sağdıç, Erdoğan Paksoy, Erhan Şanal, Esat Acet Nuhoğlu, Esen Alp Esen, Erer Gülfem Evrenol, Gülsevin Alemdar, Hakan Kamışoğlu, Hüseyin Macar, İlknur Arıbaş, Kasım Adıgüzel, Miryam Şulam, Murat Havan, Mücahit Aydoğdu, Mürvet Keyik, Pervin Özen, Prof. Dr. Nazan Erkmen, Nevin Bayrak, Nilgün Sabar, Nilgün Tatlısöz, Nuran Hazan, Özcan Fahri, Pervin Özen, Sadakat Sevindik, Sami Kutlular, Sema Tecen, Serap Gürcan, Suada Congar, Suzi Mitrani, Şebnem Çongar Moroğlu, Teri İçin, Yıldız Thwaites, Yusuf Ermez, Yüksel Aydın…

İSG Sanat Merkezi: GoyGoy Cafe, Abbasağa Mah. Jandarma Mektebi Sokak 32, Beşiktaş / İstanbul

B1R resim sergisi açılıyor: 'Dimdik Sanattayız'

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler