Aysel Tuğluk: 'Karanlığı birlikte aşacağız'

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'a tutuklu bulunduğu Kandıra Cezaevi'nde ziyarette bulunuldu. Tuğluk, "Bu karanlığı birlikte aşacağız" dedi.

Aysel Tuğluk: 'Karanlığı birlikte aşacağız'

Kadın yazarlar grubundan Belma Fırat ve Ayşegül Tözeren, avukat Erdal Doğan’la birlikte Kandıra Cezaevi’ne gitti. Avukat Doğan, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’a, annesinin ölümünün üçüncü lokmasında derlenen taziyeleri iletti. Tuğluk, “Bu vahşete karşı toplumun tepkisi az da olsa acımı hafifletti ve bu karanlığı birlikte aşacağız” diye konuştu.

Erdal Doğan, daha sonra yerine kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Ķışanak’ı ziyaret etti. Kışanak ilettiği mesajda şöyle dedi:

“Cezaevinde moralimiz yüksek. Neden burada olduğumuzun bilincindeyiz. Ama dışarıdaki gelişmeleri kaygıyla izliyoruz. Faşizmin bir politikadan öte toplumsal dokuya sirayet ettiğine dair gelişmeleri görüyoruz ve bundan kaygı duyuyoruz. Bu nedenle her türlü ayrımcılığa ve ötekileştirmeye hatta düşmanlığa karşı birbirimizi olduğu gibi kabullenme, değer verme yolunda atılacak her türlü adımın geleceğimiz açısından umut kaynağı olarak gördüğümüzü ifade etmek istiyorum. Herkese sevgilerimi ve selamlarımı gönderiyorum.”

Duvar

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler