Ayşegül Terzi'ye tekme atan Çakıroğlu hakkında 'zorla getirme' kararı

Otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi’ye şort giydiği için tekme atan ve çıkarıldığı ilk duruşmada tahliye edilen Abdullah Çakıroğlu hakkında, duruşmalara mazeret bildirmeden katılmadığı gerekçesiyle 'zorla getirme' kararı çıkarıldı.

Ayşegül Terzi'ye tekme atan Çakıroğlu hakkında 'zorla getirme' kararı

İstanbul Anadolu 40. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmaya sanık Çakıroğlu yine katılmadı. Ayşegül Terzi'nin bulunmadığı duruşmaya Terzi'nin annesi, babası ve kız kardeşi katıldı. Duruşmayı İzmir Baro Başkanlığı, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi üyeleri takip etti. Yargıç, duruşmada, saldırgan Çakıroğlu'nun avukatının duruşmadan bağışık tutulması talebini içeren dilekçe sunduğunu belirtti. Yargıç ayrıca Adli Tıp Kurumu'nun gözleminin bittiğini ancak raporun henüz ulaşmadığını söyledi.

"Duruşmalardan kaçıyor"

Terzi'nin avukatı Birsen Baş Topaloğlu, Çakıroğlu'nun bir önceki celseye de katılmadığını kaydederek, "Sanık duruşmalardan kaçmaktadır. Güvenlik tedbirini gerekçe göstererek vareste tutulma talebinde bulunmuştur. Önceki celselerde duruşmaya gelmediği takdirde tutuklanacağını ihbar etmiştiniz. Sanığın tutuklanmasını talep ediyoruz" dedi. Çakıroğlu'nun avukatı Şemsi Dak da "Müvekkilimin bir öncesi celse gözlem altına alınması kararlaştırıldı. İşlemin ne kadar süreceği belli olmadığından davetiye gönderilmemiştir. Davete icabet etmemesi mümkün değildir. Bir öncesi celsede de aynı tartışmalar yaşanmıştır. Tutuklama nedenleri yoktur, duruşmadan vareste tutulmasını talep ediyoruz" dedi.

Mahkeme ara kararında, mağdur Ayşegül Terzi ve sanık Çakıroğlu hakkında Adli Tıp Kurumu’ndan raporlarının beklenmesine karar verdi. Çakıroğlu hakkındaki adli kontrolün devamına hükmeden mahkeme, bağışık tutulma talebini de ileri sürdüğü gerekçeler yerinde görülmediğinden reddetti.

Çakıroğlu'nun mazeret ileri sürmeyerek duruşmalara katılmadığını anımsatan mahkeme, zorla getirme kararı çıkararak, duruşmayı 3 Mayıs'a erteledi (CUMHURİYET)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler