Avukat Aslı Kazan, YSK kararına neden olan dilekçeyi yayınladı: Böyle bir dilekçeyle sabıka kaydı bile alamazsınız!

Avukat Aslı Kazan, referandum günü YSK'nın aldığı skandal karar için dilekçe veren AKP’li Recep Özel’in, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’na sunduğu dilekçenin fotoğrafını sosyal medyada yayınladı.

Avukat Aslı Kazan, YSK kararına neden olan dilekçeyi yayınladı: Böyle bir dilekçeyle sabıka kaydı bile alamazsınız!

AKP’li Recep Özel’in, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’na sunduğu ve referandumda "mühürsüz" zarfların kullanılmasını sağlayan dilekçenin fotoğrafı sosyal medyada yayınladı.

Avukat Aslı Kazan, referandum günü YSK'nın aldığı skandal karar için dilekçe veren AKP’li Recep Özel’in, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’na sunduğu dilekçenin fotoğrafını sosyal medyada yayınladı.

“Böyle bir dilekçeyle sabıka kaydı bile alamazsınız. Ama AKP’li Recep Özel bu dilekçeyle seçim sonucunu belirleyebiliyor” diyen Aslı Kazan, dilekçede AKP’li Recep Özel’in seçim sonucunu değiştiren dilekçesinde, olay yeri /okul adı /sandık numarası gibi en temel bilgiler dahi yer almadığını belirtti.

YSK’ya verilen itiraz dilekçesinde ‘Mühürsüz denilen zarflarda hangi mührün eksik olduğu konusuna da değinilmemiş’ olduğunu söyleyen Kazan,’İlçe seçim kurulu mührü olmayanlar da geçerli mi sayıldı?’ diye sordu.

O dilekçe şöyle;

(SOL)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler