Avrupa Birliği'ne alınmayan Erdoğan: Bizi almazsanız biz de başımızın çaresine bakarız

Uzun süredir Avrupa Birliği'ne girmek için uğraşan ve Türkiye – AB sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, TÜSİAD toplantısında AB'ye seslendi: 'Bizi almazsanız biz de başımızın çaresine bakarız'

Avrupa Birliği'ne alınmayan Erdoğan: Bizi almazsanız biz de başımızın çaresine bakarız

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı’nda Türkiye-AB ilişkisi üzerine değerlendirmede bulundu.

Avrupa için Türkiye’nin çok önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Peki Türkiye’nin günahı ne de almıyorsunuz? Bizden çok çok sonra müracaat edenleri içeri alırken bunların özelliği ne? Bunlar Türkiye’den çok mu güçlü? Kusura bakmayın. Sizler ekonominin içinde bir güçsünüz. Herhalde sizleri kapısında bekleten bir muhatabınız ile bir yere kadar pazarlık yaparsanız hadi arkadaşlar güle güle der yolunuza devam edersiniz" dedi. 

Erdoğan, "Bu görüşmeler karşısında AB yetkilileri bizlere adil, olumlu yaklaşımlarını sürdürürlerse bu yola devam ederiz. Sürdürmedikleri takdirde tabi ki başımızın çaresine bakacağız. Avrupa pazarı bizim için ne kadar önemli ise biz de Avrupa için o kadar belki çok daha fazla önemliyiz. Bu çerçevede, Gümrük Birliği görüşmelerimizi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: Erdoğan, AB

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler