Atilla Taş'tan Bekir Bozdağ'a: 'Ben Zeus'un bir kulu muyum?'

Bugünkü duruşmada savunma yapan Şarkıcı Atilla Taş, "Bu ülkede tweet attığı için hapis yatan bir Allah'ın kulu yok" diyen Başbakan Yardımcısı Bozdağ'a yanıt verdi: Ben "Zeus'un kulu muyum? Ben tweetten yatıyorum."

Atilla Taş'tan Bekir Bozdağ'a: 'Ben Zeus'un bir kulu muyum?'

‘Darbe soruşturması’ kapsamında tutuklanan gazetecilerin yargılanmasına devam edildi. Duruşmada savunmasını yapan şarkıcı Atilla Taş, “Ben suçsuzum ve 1 yıldır suçsuz yere hapis yatıyorum. Bir bakan diyor ki ‘tweetten yatan bir Allah’ın kulu yok.’ Ben Zeus’un kulu muyum? Ben tweetten yatıyorum. Adamların Fethullah ile fotoğrafları var. Bunlar bize televizyondan terörist diye bağırıyor” dedi.

Gazeteci Murat Aksoy ve müzisyen Atilla Taş’ın aralarında bulunduğu 12 gazeteci ‘FETÖ’nün medya ayağına yönelik’ olduğu belirtilen soruşturma kapsamında tutuklanmış, çıkarıldıkları ilk duruşmada da tahliye edilmişti. Ancak bu isimler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan tarafından bu kez ‘darbe’ soruşturması başlatmış ve tahliye edilen gazeteciler tekrar tutuklanmıştı.

Bu davanın İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen bugünkü duruşmasına tutuklu yargılanan 12 gazeteci ve 1 tutuksuz gazeteci katıldı.

Duruşmada savunma yapan Atilla Taş, ifadesinin başlangıcında mahkeme heyetine seslenerek, “Adalet ve hukukla ilgili yaşanan aksaklıkların müsebbibi siz değilsiniz. Hakimler ve savcıların itibarsızlıklarını söylemenin bu davaya ve ülkeye yarar getireceğini sanmıyorum. Sizler yoksanız adalet içi boş bir kavram” dedi.

‘Beni şarkılarımı dinleyen çocuklar kelepçeledi’

 “En büyük güvenim kendim ve suçsuzluğuma olan inancım” diye devam eden Taş, “Benim anlayamadığım bu işlerle ne alakam olduğudur. Darbe olsaydı belki de bu mahkemeyi ve hakimleri bulamayacaktık. Bizim iddianame Nasreddin hocanın kazanı gibi doğurdu. ‘Adalet zulmün temelidir’ yazması gerekli” ifadelerini kullandı.

Taş, darbe girişimini planlayan, arkasında duranların en ağır şekilde cezalandırılmalarını istediğini belirterek, “Emin olunuz en ufak bir suçum olsaydı canıma kıyardım. Vicdanım rahat bu yüzden. Çocukken şarkılarımı dinleyen çocuklar kelepçeledi, üstüme kapı kilitledi. Bir asteğmen bana ‘senin kucağında fotoğrafım var’ dedi” ifadelerini kullandı.

Milyonlarca insanın tutukluluğuna inanmadığını kaydeden Taş, “Ben suçsuzum ve 1 yıldır suçsuz yere hapis yatıyorum. Bir bakan diyor ki ‘tweetten yatan bir Allah’ın kulu yok.’ Ben Zeus’un kulu muyum? Ben tweetten yatıyorum. Adamların Fethullah ile fotoğrafları var. Bunlar bize televizyondan terörist diye bağırıyor” dedi.

 ‘Beni bu halimde alacak cemaat varsa gidip yazılırım’

Atatürkçü olduğunu söyleyen Taş, şöyle devam etti: “Mustafa Kemal’in askeriyim. Beni bu halimle alacak cemaat varsa gidip yazılırım ama böyle bir cemaat yok. Ben hacı hocanın peşinden koşmadım. Bilime mantığa inanırım. Yıllarca ‘Ham çökelek’ olarak tanındım, ama bu bana hiç şöhret getirmedi. Beni yıllarca salak bir adam olarak tanıdılar. Örgüt bana ‘Komik komik şarkılar yapacaksın, milletin sinirlerini bozacaksın, bir süre ortadan kaybolacaksın, ‘Yamyam Style’ şarkısını yapacaksın, seni Atilla Tasus deyip Yunanistan’a iteleyecekler, sonra bir gazetede yazı yazacaksın’ mı dedi? Aklımızla mı oynuyorsun derler.”

Duvar

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler