Arkadaş Kitabevi, sendikaya üye olan işçileri işten attı!

DİSK Sosyal-İş Sendikası’na üye olan Arkadaş Kitabevi işçileri, patron baskısıyla işten atıldı.

Arkadaş Kitabevi, sendikaya üye olan işçileri işten attı!

Arkadaş Kitabevi’nde DİSK’e bağlı Sosyal-İş Sendikası’na üye olan işçiler, patron baskısıyla işten atıldı. İşten atılma süreçlerine ilişkin açıklama yapan işçiler, “Sendikalı, güvenceli, toplu iş sözleşmeli çalışmak istiyoruz. Sesimize ses verin, hep birlikte bu hukuksuzluğa son verelim” çağrısında bulundu.

Arkadaş Kitabevi işçilerinin yayımladığı açıklama şu şekilde:

“Bizler Arkadaş Kitabevi’nde çalışan işçileriz. Kısa süre önce Anayasal hakkımızı kullanarak Sosyal-İş Sendikası’nda bir araya geldik. Çünkü örgütlü yaşamın önemli olduğuna inanıyoruz. Çünkü haklarımızı korumanın bir araya gelmekten ve sahip çıkmaktan geçtiğini biliyoruz. Çünkü birliğimizin hem bizlerin hakları, hem işyerinin verimli olarak çalışması, hem de çalışma barışının güçlenerek huzur içinde çalışabilmemiz açısından büyük önem taşıdığına inanıyoruz.

‘Anayasal hakkımızı kullandık’

Ancak Arkadaş Kitabevi İşvereni, sendika üyesi olan bir çok arkadaşımıza baskı uygularken, bir kısmını da işten atmıştır. Evine ekmek götürme çabası içinde olan biz işçiler, Anayasal hakkımızı kullanmamız nedeniyle baskı görüyor, işten atılmakla tehdit ediliyoruz. Bu durum kabul edilemez.

Sendikamız da işten atma girişimlerine karşı işverenle görüşmeler gerçekleştirip sorunu diyalog ile çözmeye çalışıyor. Fakat işveren sorunu çözmeye yanaşmadığı gibi, yeni işten çıkarmalar devam ediyor.

‘Sendikalı ve güvenceli çalışma istiyoruz!’

Sizleri, Anayasal haklarını kullandıkları için işini yitiren Arkadaş Kitabevi çalışanlarına destek vermeye çağırıyoruz. Halkımızın desteği ve dayanışması ile toplu iş sözleşmeli, sendikalı ve güvenceli çalışma ortamına ulaşabileceğiz.

Haydi, sizi de ARKADAŞIMA DOKUNMA çağrımıza ses vermeye davet ediyoruz.

Sendikalı, güvenceli, toplu iş sözleşmeli çalışmak istiyoruz. Sesimize ses verin, hep birlikte bu hukuksuzluğa son verelim…”

Gazete Yolculuk

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler